fbpx
IZVĒLNE

Sākas Balticconnector krasta daļas būvniecība

2. novembrī, oficiāli sākās Balticconnector Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojuma krasta daļas būvniecība, kas izmaksās 43,4 miljonus eiro un ir jāpabeidz nākamā gada oktobrī.

Atklāšana tika atzīmēta vietā, kur piekrastes un krasta cauruļvadiem ir savienojums ar kompresora staciju Pakri pussalā Igaunijā. Pirms pirmā simboliskā metinājuma uzstājās iesaistītās puses.

Saskaņā ar Ekonomikas un infrastruktūras ministres Kadri Simsones (Kadri Simson) sacīto Balticconnector apvienos Igaunijas un Somijas gāzes tirgus. “Gāze ir nosaukta par tiltu uz nākotnes degvielām. Papildus ekonomiskajai ietekmei Balticconnector nešaubīgi ietekmēs apkārtējo vidi, kad nākotnē abās valstīs saražotais biometāns pārvietosies pa cauruļvadiem. Pateicoties labajiem savienojumiem un vietējām ražotnēm, Igaunija ir ieguvusi statusu kā viena no Eiropas energoneatkarīgākajām valstīm, un mēs turpināsim darbu energoefektivitātes nodrošināšanā.”

Eesti Gaas, kas ārpus Igaunijas ir pazīstams kā Elenger, valdes priekšsēdētājs Ants Nots (Ants Noot) izteica cerību par Balticconnector ieguldījumu, sekmējot Igaunijas gāzes tirgus attīstību un radot iespējas tīrākas vides enerģijas plašākai izmantošanai. “Dabasgāze ir viena no degvielām ar vismazāko ietekmi uz vidi.  Enerģijas drošība ir uzlabota ar ievērojamiem ieguldījumiem un, jo plašāka ir dabasgāzes lietotāju bāze, jo vieglāk var segt ieguldījumu izmaksas un uzturēt gāzes cenu patērētājiem pieejamā līmenī,” sacīja Nots, piebilstot, ka starpsavienojums veidos arī īstenojamu iespēju Keilas un Paldisku pilsētvides zonu savienošanai ar gāzes tīklu.

Elenger grupas daļa EG Ehitus darbojas kā projekta galvenais būvniecības darbuzņēmējs. Balticconnector krasta cauruļvads virzīsies caur Kiili, Saku un Saue lauku pašvaldībām, Keilas pilsētu un Lääne-Harju lauku pašvaldību. Starpsavienojuma krasta daļas garums Igaunijā būs 55 kilometri. Cauruļvads tiks samontēts no 12 metrus gariem posmiem, no kuriem katrs sver 1,8–2,6 tonnas, un montāžai būs nepieciešami gandrīz 6000 metināti savienojumi. Cauruļvada krasta daļa tiks pabeigta līdz 2019. gada beigām.

“Šis ir lielākais cauruļvadu būvniecības projekts kopš Igaunijas neatkarības atgūšanas; tas ir ļoti sarežģīts no inženierijas un tehniskās perspektīvas, bet ar ļoti īsu izpildes termiņu — mazāk nekā vienu gadu,” komentēja EG Ehitus vadītājs un būvniecības konsorcija vadītājs Ahto Aruveli (Ahto Aruväli). “Lai veiktu šo darbu, esam sapulcinājuši augstu motivētu un spējīgu starptautisko komandu, konsolidējot dažādas kompetences no trim uzņēmumiem divās valstīs: EG Ehitus un Scanweld no Igaunijas un Alvora no Lietuvas.”

Dažos cauruļvada posmos sagatavošanas un būvniecības darbi sākās septembrī, bet uzstādīšana visā cauruļvada garumā turpināsies līdz novembra sākumam. Cauruļvadam būs apmēram 45 krustojumi ar ceļiem, dzelzceļiem un upēm. “Viens no vissarežģītākajiem posmiem, kas mums uzliek vissmagāko atbildību, ir apmēram 15 metrus platais un 4 metrus dziļais cauruļvada un Keilas upes krustojums, kas jāizveido ar horizontālas virzienveida urbšanas palīdzību,” paskaidroja Ahto Aruveli.

Balticconnector krasta daļas būvniecības izmaksas ir 43,4 miljoni eiro. Projekta kopējās izmaksas ir 300 miljoni eiro, no kuriem 206 miljonus segs Eiropas Savienība.

Fotoattēli no būvniecības sākuma ir pieejami šeit:  https://bit.ly/2RqVrxM

 

Būvniecības video (no Estfilm): https://bit.ly/2zh8kmG

Elenger, kas dzimtenē Igaunijā ir pazīstams kā Eesti Gaas, ir viena no lielākajām un vispieredzējušākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā, kuras saknes aizsniedzas līdz 1865. gadam. Uzņēmumam ir lielākais gāzes sadales tīkls Igaunijā, un uzņēmums darbojas arī Somijā, Latvijā un Lietuvā. Grupai ir 50 000 klientu un 240 darbinieku. Papildus cauruļvadu gāzes CNG un LNG nodrošināšanai klientiem uzņēmums pārdod elektrību, ražo saules enerģiju un izstrādā dažādus enerģijas ražošanas risinājumus.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100