IZVĒLNE

LNG rūpniecībai

Pilnībā garantēta LNG piegāde

Elenger ir lielākais LNG piegādātājs Baltijas reģionā. Dabasgāzes sašķidrināšana ļauj piegādāt dabasgāzi teritorijām un īpašumiem, kurus neapkalpo gāzes vadi. Mums ir 9 specializētu LNG kravas mašīnu parks, un mums ir liela pieredze ar dažādiem piegādes avotiem, loģistiku un tehnoloģiskajiem risinājumiem, garantējot 100% LNG piegādes drošību.

LNG pārvadā ar kuģi, dzelzceļu vai autoceļu kriogēnās tvertnēs. Galamērķī LNG tiek atkārtoti gazificēts. Iegūtā gāze ir pat tīrāka par parasto dabasgāzi, jo pirms sašķidrināšanas tiek noņemts ūdens, CO2, H2S un ogļūdeņraži.
Mēs palīdzam klientiem izveidot nepieciešamo LNG infrastruktūru.

Nosūtīt pieprasījumu

LNG piegādes modeļi

Pamata piegāde nozīmē, ka Elenger ir iesaistīts tikai LNG piegādē klientam.

Pilnīga piegāde nozīmē, ka Elenger uzņemas atbildību arī par LNG stacijas būvniecību un uzturēšanu klienta teritorijā.

LNG stacijas uzbūve

LNG saņemšanai un atjaunošanai LNG stacija tiek uzstādīta klienta īpašumā, ieskaitot LNG konteineru un tvaikotājus.

LNG rūpniecībai

 1. Kriogēnās tvertnes treileris
  LNG tiek piegādāta īpašās kriogēno tvertņu piekabēs, kur gāze tiks turēta zemā spiedienā. Vidējā piekabe ir līdz 18,5 tonnām LNG, kas pēc gazifikācijas dod 25 600 m3 gāzveida dabasgāzes.
 2. Kriogēni konteineri
  Tos izmanto LNG uzglabāšanai. Konteinera konstrukcija ļauj uzglabāt degvielu zemā temperatūrā līdz -162 grādiem. Konteineri ir dažāda lieluma, bet vidējais ir aptuveni 40-60 m3. Vienā stacijā var būt vairāki konteineri.
 3. Gazifikācijas iekārta
 4. Dabasgāzes regulēšanas stacija
  Tiek pazemināts dabasgāzes spiediens līdz tā sasniedz attoecīgo izmantojamo stāvokli.
 5. Katlu telpa, ar smaržu
  Dabasgāze ir bez smaržas. Smaržas pievienošana gāzei palīdzēs vieglāk noteikt iespējamās noplūdes.
 6. Objekta katlu māja

LNG stacijas iestatīšanas process

Klienta LNG stacijas projektēšana un celtniecība var aizņemt vairākus mēnešus. Lai klienti varētu pēc iespējas ātrāk sākt izmantot dabasgāzi un tādējādi ietaupītu izmaksas, mēs piedāvājam pagaidu mobilo LNG risinājumu.

Pārvietojama LNG stacija tiek nogādāta klienta īpašumā pagaidu lietošanai, līdz tiek izveidots un pabeigts stacionārs LNG risinājums.

Klienta LNG stacijas projektēšana un celtniecība var aizņemt vairākus mēnešus. Lai klienti varētu pēc iespējas ātrāk sākt izmantot dabasgāzi un tādējādi ietaupītu izmaksas, mēs piedāvājam pagaidu mobilo LNG risinājumu.

SDG stacijas būvniecība rūpnīcā Unda

Kas ir LNG?

LNG jeb sašķidrinātā dabasgāze tiek ražota, atdzesējot parasto dabasgāzi līdz aptuveni -160 grādiem pēc Celsija.

Līdz ko dabasgāze tiek sašķidrināta no gāzveida stāvokļa, tās uzglabāšanas tilpums samazinās 1/600. Dabasgāzes sašķidrināšana atvieglo transportēšanu un uzglabāšanu. Tas nozīmē, ka ir iespējams piegādāt LNG reģioniem un īpašumiem, kur nav gāzes apgādes infrastruktūra jeb gāzes cauruļvadi.

LNG transportē ar kuģiem, dzelzceļiem vai autoceļiem kriogēnās tvertnēs. Galamērķī sašķidrinātā dabasgāze tiek gazificēta. Iegūtā gāze ir pat tīrāka par parasto dabasgāzi, jo sašķidrināšanas procesā tiek izvadīts ūdens, CO2, H2S un ogļūdeņraži.

Izmantojot LNG apkurei vai ražošanai, jāņem vērā uzglabāšanas un gazifikācijas izmaksas. Tāpēc LNG labāk piemērots enerģijas risinājumiem lielākiem objektiem.

LNG transportam, pateicoties pieņemamai cenai un tīrībai, kļūst par novatorisku degvielu gan uz sauszemes (īpaši tālsatiksmes pārvadājumiem), gan jūrā.

Eiropas Savienība ir noteikusi minimālās prasības attiecībā uz sašķidrinātās dabasgāzes uzpildes infrastruktūru ES dalībvalstīm. Mērķis – līdz 2025. gadam aptvert ES galveno autoceļu tīklu ar LNG degvielas uzpildes stacijām vismaz ik pēc 400 km. Eiropas Savienība ir pieņēmusi arī rīcības plānu LNG bunkurēšanas tīkla attīstībai līdz 2025. gadam.

Mūsu LNG komanda ir Jūsu rīcībā!

 


Sazinieties ar mums

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Doma laukums 2,
Rīga, LV-1050

+371 6880 6680