IZVĒLNE

LNG ir tīrs un pieejams enerģijas avots

Uzticama LNG piegāde uz sauszemes un jūrā

Dabasgāzes sašķidrināšana dod iespēju apgādāt dabasgāzi teritorijās un īpašumos, kurus neapkalpo esošās gāzes infrastruktūra. LNG tiek transportēta kriogēnās tvertnēs un galamērķī tiek atkārtoti gazificēta.

Elenger ir lielākais LNG piegādātājs Baltijas reģionā. Mēs arī palīdzam saviem klientiem izveidot nepieciešamo LNG infrastruktūru viņu īpašumā.

NOSŪTĪT UZZINĀJUMU

Mēs ekspluatējam LNG puspiekabju parku un mums ir liela pieredze ar dažādiem piegādes avotiem, loģistikas un tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas garantē 100% piegādes drošību.

LNG arvien vairāk tiek izmantota arī kā dzinēju degviela. Mūsu LNG bunkuru kuģis Optimus piedāvā bunkurēšanas pakalpojumus videi draudzīgiem kuģiem Baltijas jūras Somu līča rajonā.

Elenger LNG kravas automašīnas

Elenger LNG bunkuru kuģis Optimus 

LNG piegādes modeļi klientiem ārpus  dabasgāzes infrastruktūras

Pamata piegāde nozīmē, ka Elenger ir iesaistīts tikai LNG piegādē klientam.

Pilnīga piegāde nozīmē, ka Elenger uzņemas atbildību arī par LNG stacijas būvniecību un tās uzturēšanu klienta teritorijā.

LNG stacijas uzbūve

LNG saņemšanai un atjaunošanai LNG stacija tiek uzstādīta klienta īpašumā, ieskaitot LNG konteineru un iztvaikotājus.

LNG rūpniecībai

 1. Kriogēnās tvertnes treileris
  LNG tiek piegādāta īpašās kriogēno tvertņu piekabēs, kur gāze tiks turēta zemā spiedienā. Aptuveni tvertņu piekabē ir līdz 18,5 tonnām LNG, kas pēc regazifikācijas dod līdz 25 600 m3 gāzveida dabasgāzes.
 2. Kriogēni konteineri
  Tos izmanto LNG uzglabāšanai. Konteinera konstrukcija ļauj uzglabāt degvielu zemā temperatūrā līdz -162 grādiem. Konteineri ir dažāda lieluma, bet vidējais ir aptuveni 40-60 m3. Vienā stacijā var būt vairāki konteineri.
 3. Gazifikācijas iekārta
 4. Dabasgāzes regulēšanas stacija
  Tiek pazemināts dabasgāzes spiediens līdz tā sasniedz attoecīgo izmantojamo stāvokli.
 5. Odoranta pievienošana
  Dabasgāze ir bez smaržas. Smaržas jeb Odoranta pievienošana gāzei palīdzēs vieglāk noteikt iespējamās noplūdes.
 6. Objekta katlu māja

LNG stacijas iestatīšanas process

Klienta LNG stacijas projektēšana un celtniecība var aizņemt vairākus mēnešus. Lai klienti varētu pēc iespējas ātrāk sākt izmantot dabasgāzi un tādējādi ietaupītu izmaksas, mēs piedāvājam pagaidu mobilo LNG risinājumu.

Pārvietojama LNG stacija tiek nogādāta klienta īpašumā pagaidu lietošanai, līdz tiek izveidots un pabeigts stacionārs LNG risinājums.

Klienta LNG stacijas projektēšana un celtniecība var aizņemt vairākus mēnešus. Lai klienti varētu pēc iespējas ātrāk sākt izmantot dabasgāzi un tādējādi ietaupītu izmaksas, mēs piedāvājam pagaidu mobilo LNG risinājumu.

Mobilās LNG stacijas uzstādīšana

Kas ir LNG?

LNG jeb sašķidrinātā dabasgāze tiek ražota, atdzesējot parasto dabasgāzi līdz aptuveni -160 grādiem pēc Celsija.

Līdz ko dabasgāze tiek sašķidrināta no gāzveida stāvokļa, tās uzglabāšanas tilpums samazinās 1/600. Dabasgāzes sašķidrināšana atvieglo transportēšanu un uzglabāšanu. Tas nozīmē, ka ir iespējams piegādāt LNG reģioniem un īpašumiem, kur nav gāzes apgādes infrastruktūra jeb gāzes cauruļvadi.

 

LNG transportē ar kuģiem, dzelzceļiem vai autoceļiem kriogēnās tvertnēs. Galamērķī sašķidrinātā dabasgāze tiek gazificēta. Iegūtā gāze ir pat tīrāka par parasto dabasgāzi, jo sašķidrināšanas procesā tiek izvadīts ūdens, CO2, H2S un ogļūdeņraži.

Izmantojot LNG apkurei vai ražošanai, jāņem vērā uzglabāšanas un gazifikācijas izmaksas. Tāpēc LNG labāk piemērots enerģijas risinājumiem lielākiem objektiem.

Mūsu LNG komanda ir Jūsu rīcībā!

 

Sazinieties ar mums

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100