IZVĒLNE

Braukt ar dabasgāzi 2x izdevīgāk!

Saspiestā dabasgāze (CNG – compressed natural gas) galvenokārt tiek izmantota sauszemes transportlīdzekļos.

Saspiestās dabasgāzes priekšrocības

Videi draudzīga – emisijas no saspiestās dabas gāzes ir par aptuveni 25% zemākas, ja salīdzinām ar benzīnu. Saspiestas dabas gāzes sadegšanas laikā rodas tikai oglekļa dioksīds un ūdens tvaiks, savukārt benzīna sadegšanas procesā tiek radīti tādi ķīmiski savienojumi kā oglekļa oksīds, slāpekļa oksīds, ogļūdeņraži u.c. Turklāt dabasgāze, nenodara ļaunumu apkārtējai videi, jo tiek transportēta pa cauruļvadiem, nevis ceļiem vai dzelzceļu.

Nākotnes degviela – dabasgāzes vietā var tikt izmantots arī biometāns, kas atjaunojams enerģijas avots; tas sastāv no attīrītas biogāzes, un kvalitātes ziņā biometāns ir līdzvērtīgs dabasgāzei. Biogāze tiek iegūta atkritumu, dzīvnieku atkritumu un notekūdeņu fermentācijas procesā.

Vairāk videi draudzīgu transportlīdzekļu – saspiestās dabasgāzes automašīnā ir divu degvielu dzinējs – to darbina gan gāze, gan benzīns. Kad gāze beigusies, auto automātiski sāk izmantot benzīnu. Šādas automašīnas tiek ražotas rūpnīcās kopā ar tradicionālajiem transportlīdzekļiem. Vairākas lielās automobiļu kompānijas savu jaunāko modeļu klāstā iekļauj tieši šādus hibrīdauto.

Vienkārša un droša degvielas uzpilde. Eiropas Savienības dalībvalstis ir noteikušas minimālās prasības saspiestās dabasgāzes uzpildes infrastruktūrai. Mērķis līdz 2025. gadam ir nosegt ES galveno autoceļu tīklu ar saspiestās dabasgāzes uzpildes stacijām ik pēc vismaz 150 kilometriem. Latvijā saspiestās dabasgāzes tīkla ieviešana ir vēl tikai sākuma stadijā, taču Elenger mērķis ir veicināt saspiestās dabasgāzes izplatības attīstību arī Latvijā.

Saņemt piedāvājumu

Pieejamās CNG uzpildes stacijas EiropāCNG station in Europe

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Elizabetes iela 24,
Rīga, LV-1050

6880 6680