fbpx
IZVĒLNE

Elenger saņem vēl vienu LNG kravu un uzsāk dabasgāzes iesūknēšanu IPGK

Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc gāzes, Baltijas un Somijas reģionā lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Elenger sadarbībā ar globālo enerģētikas gigantu Total pagājušajā nedēļā no ASV uz Somijas Inko termināli atvedis papildu LNG kravu un ir uzsācis dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (IPGK).

Solaris 

“Šai papildu piegādei ir divi iemesli – Elenger grupa ir palielinājusi savu tirgus daļu mūsu reģionā, un kopumā palielinājies gāzes patēriņš. Sākotnēji plānotās desmit kravas līdz rudenim nebūs pietiekamas, un iespējams, ka vasarā būs jāveic vēl viena papildu piegāde bez jau šīs papildu kravas,” sacīja Elenger Latvija izpilddirektors Dāvis Skulte. “Daļa no piegādātās papildus kravas jau tiek iesūknēta Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, un, tādējādi varam būt droši, ka nākamajā apkures sezonā varēsim nodrošināt gāzes piegādes saviem klientiem. Kā privāts uzņēmums Elenger ir spējis ātrāk reaģēt un pieņemt lēmumus, lai apmierinātu tirgus vajadzības. Mūsu tiešie līgumi ar gāzes piegādātājiem ir palielinājuši patērētāju interesi un uzticību mums – esam vieni no retajiem reģionā, kas paši iegādājas un atved LNG no ASV un Norvēģijas, un tas mums ļauj klientiem piedāvāt izdevīgāku cenu un uzticamāku piegādi,” skaidro Skulte.

Elenger gāzes tirdzniecības tirgus daļa Baltijas un Somijas reģionā pērn pieauga līdz 17,5%, un uzņēmums izaudzis par lielāko privāto enerģētikas uzņēmumu Baltijas un Somijas reģionā. Pērn Elenger saviem klientiem ar kuģiem piegādāja piecas gāzes kravas, bet šogad četros mēnešos veiktas jau piecas piegādes.

Elenger piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā. Uzņēmums aktīvi attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā.

 

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100