IZVĒLNE

Tīra enerģija no dabas dzīlēm

 

Gāze apkurei

Dabasgāzes galvenā sastāvdaļa ir metāns, kam ir laba siltumietilpība, un tas ir videi draudzīgs enerģijas avots.

Dabasgāzei sadegot, netiek radīti kaitīgi degšanas pārpalikumi, piemēram, putekļi vai kvēpi, kas ir klātesoši citiem fosilajiem kurināmajiem. Viss, kas paliek pāri pēc dabasgāzes sadegšanas, ir oglekļa dioksīds un ūdens tvaiki. Kā arī, ņemot vērā to, ka dabasgāze tiek transportēta pa cauruļvadiem, nevis ar kravas automašīnām vai vilcieniem, tiek samazināts gaisa piesārņojums un pārējās infrastruktūras noslogojums.

Šobrīd dabasgāze ir viens no pieejamākajiem enerģijas avotiem, ņemot vērā gan sākotnējo ieguldījumu, gan ekspluatācijas izmaksu apjomu. Modernākie gāzes katli ir automatizēti, un tie ir pilnībā piemēroti lietošanai arī aukstajos ziemas mēnešos. Salīdzinājumam – gada aukstākajos periodos siltumsūkņu darbības nodrošināšanai nepieciešams izmantot elektriskos sildītājus.

 

Gāze rūpniecībai

Dabasgāze ir lieliski piemērota arī rūpniecībai. Papildus siltuma un elektroenerģijas ražošanai, dabasgāzi var tieši izmantot rūpnieciskos procesos, piemēram, stikla un būvmateriālu industrijā, kā arī ķīmiskajā rūpniecībā.

Dabasgāzes siltumietilpība ir apmēram 10.5 kWh/m3, bet tās maksimālā sadegšanas temperatūra pārsniedz 2100 grādus pēc Celsija. Dabasgāzes izmantošana nodrošina elastīgu patēriņu atkarībā no tehnoloģiskajām vajadzībām un iespējām. Piemēram, ja nav pieejams gāzes cauruļvads, iespējams izmantot šķidrinātās dabasgāzes katlu un regazifikācijas ierīci.

Dabasgāzes lietošana ir automatizēta, un ar tās palīdzību nepieciešamo sadegšanas temperatūru iespējams sasniegt ātri un droši.

 

Gāze transportam

Mēs, Elenger, piegādājam gāzi autotransportam un kuģiem; saspiesta dabasgāze galvenokārt tiek lietota sauszemes transportam, bet sašķidrināta dabasgāze ir lieliski piemērota gan jūras transportam, gan starptautiskiem autopārvadājumiem.

ES dalībvalstis ir noteikušas minimālās prasības saspiestās un sašķidrinātās dabasgāzes uzpildes infrastruktūrai. Galvenais mērķis ir līdz 2025. gadam nosegt ES galveno ceļu tīklu ar saspiestās dabasgāzes uzpildes stacijām ik pēc vismaz 150 kilometriem, un sašķidrinātās dabasgāzes uzpildes stacijas – ik pēc vismaz 400 kilometriem. ES ir izstrādājusi arī darbības plānu sašķidrinātās dabasgāzes degvielas padeves tīkla izveidei līdz 2025. gadam. Elenger plāno iesaistīties šo plānu īstenošanā Latvijā.

 

Lai saņemtu piedāvājumu un iegūtu vairāk informācijas, lūdzu sazinieties ar mums, rakstot uz e-pasta adresi info@elenger.lv.

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Ernesta Birznieka-Upīša iela 21,
LV-1011, Rīga

6880 6680