IZVĒLNE

Elenger – tīra enerģija tīrākai pasaulei

Elenger, kas Igaunijā zināms kā uzņēmums Eesti Gaas, ir viena no lielākajām un pieredzējušākajām privātajām enerģētikas grupām Baltijas reģionā.

Elenger saknes ir meklējamas jau 1865. gadā. Ilgā gadu pieredze uzņēmumam ir devusi unikālu izpratni par dabasgāzes tirgu, taču svarīgāka par vēsturi ir mūsu nepārtrauktā attīstība. Pasaule mainās, un mūsu uzņēmums mainās tai līdzi. Šobrīd vides jautājumi ir svarīgāki kā nekad, cilvēkiem kā patērētājiem jābūt atbildīgākiem par to, ko viņi patērē, bet arī piegādātājiem un ražotājiem jāuzņemas atbildība, jo tikai kopā mēs varam panākt redzamu rezultātu.

Nekaitīga un ilgtspējīga vide palīdz mūsu komandai aktīvi attīstīt tīrāku enerģiju un jaunas tehnoloģijas rūpnieciskajam transportam un vietējiem klientiem. Tā ir viena no mūsu uzņēmuma prioritātēm – darboties kvalitatīvi un atbildīgi pret apkārtējo vidi. Mūsu zīmols gadu laikā pārvērties no tradicionālas gāzes kompānijas par modernu un videi draudzīgu enerģētikas uzņēmumu. Elenger nosaukums sevī ietver elektrību, enerģiju un gāzi.

 

Mēs būvējam un uzturam cauruļvadus, un izstrādājam integrētus enerģijas risinājumus vissarežģītākajiem uzņēmējdarbības klientiem papildu tradicionālai cauruļvadu gāzei. Mēs strādājam ar saspiesto dabasgāzi (CNG), sašķidrināto dabasgāzi (LNG), kā arī ar biometānu, un mēs esam viens no pāris uzņēmumiem Baltijā, kam ir tieša pieeja gan cauruļvadu gāzei, gan dažādiem LNG piegādes punktiem. Papildus dabasgāzei, mēs piedāvājam arī elektroenerģiju un esam iesaistīti elektroenerģijas ražošanā, izmantojot saules enerģiju, kas piegādā gaismu un enerģiju tūkstošiem biroju un māju ap Baltijas jūru.

Saistībā ar dabasgāzes tirgus atvēršanu un vienota Ziemeļu–Baltijas tirgus izveidi uzņēmums Eesti Gaas paplašināja savu darbību, un 2018. gada sākumā Elenger sāka darboties arī Latvijā. Šobrīd Elenger darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, savukārt Igaunijā Eesti Gaas turpina darboties ar līdzšinējo nosaukumu. Elenger kopumā apkalpo 50 000 klientu un nodarbina 240 darbinieku. Šobrīd uzņēmums jau ir ieguvis vērā ņemamu tirgus daļu korporatīvo klientu tirgū, kļūstot par vienu no lielākajiem dabasgāzes tirgotājiem Latvijā. Papildus lielajiem klientiem Elenger arvien aktīvāk fokusējās arī uz mazo uzņēmumu klientu segmenta apkalpošanu. Ziemeļu–Baltijas gāzes tirgus pārsniedz 6 miljardus m3 un, vadoties no mūsu pieredzes, esam uzstādījuši mērķi iegūt vismaz sesto daļu no tā.

Esam veiksmīgi palielinājuši elektroenerģijas un dabasgāzes pārdošanas apjomus Latvijā, piedāvājot savus pakalpojumus jau gandrīz 400 klientiem. Esam kļuvuši jau par 2. lielāko dabasgāzes tirgotāju juridisko klientu segmentā Latvijā, un tieši dabasgāzes sektorā esam vispieredzējušākie un varam lepoties ar bagāto un plašo vēsturi. Kopējais Elenger enerģijas pārdošanas apjoms Latvijā 2019. gadā sasniedza 998 GWh. Lielāko daļu no Elenger pašreizējās enerģijas Latvijā veido dabasgāzes tirdzniecība pa cauruļvadiem. Skaidri redzams ir attīstības virziens arī LNG tirdzniecībā.

2019. gadā mēs palielinājām LNG (sašķidrinātās dabasgāzes) pārdošanas apjomus līdz pat 263 GWh, un esam LNG pārdošanas līderi Baltijas un Somijas reģionā. Šobrīd aptuveni katrs piektais pasažieris Tallinas ostā tiek pārvadāts, izmantojot videi draudzīgu LNG degvielu, un, pievienojoties Tallink jaunajam MyStar prāmim, mēs varēsim droši saukt Tallinas – Helsinku maršrutu kā patiesi zaļu. Elenger ir lielākais bunkurēšanas pakalpojuma sniedzējs Ziemeļeiropā. Šajā laika posmā uzņēmums ir veicis vairāk nekā 2400 bunkurēšanas operācijas Tallinas, Helsinku un Hanko ostā.

LNG TruckEsam arī uzsākuši regulāras LNG piegādes pirmajam korporatīvajam klientam Latvijā, tādējādi nodrošinot klientam visas dabasgāzes priekšrocības vietā, kur nav pieejams publiskais cauruļvadu tīkls. Elenger ir lielākais LNG piegādātājs Baltijas reģionā. Dabasgāzes sašķidrināšana ļauj piegādāt dabasgāzi teritorijām un īpašumiem, kurus neapkalpo gāzes vadi. LNG izmanto enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportā. Tā ir videi draudzīga degviela, LNG palīdz samazināt gan globālās oglekļa dioksīda emisijas, gan arī vides gaisa piesārņojumu.

Mums ir deviņu specializētu LNG kravas mašīnu parks, un mums ir liela pieredze ar dažādiem piegādes avotiem, loģistiku un tehnoloģiskajiem risinājumiem, garantējot 100 % LNG piegādes drošību. Mēs nodrošinām pilnīgus enerģijas risinājumus, kuru pamatā ir dabasgāze atbilstoši katra klienta vajadzībām, sākot no gāzes vada projektēšanas līdz pabeigtajam apkures risinājumam un apkopes pakalpojumam. Mums ir svarīga kvalitāte, vide un klientam draudzīgas cenas. Esam par to, lai mūsu klienti iegūtu sev vispiemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu.

Elenger pastāv par mūsdienu vērtībām, lai vide mums apkārt būtu ilgtspējīga un zaļa, radot dabai nekaitīgu un draudzīgu elektroenerģiju un dabasgāzi. Mēs lepojamies ar savu mantojumu un vēlamies palīdzēt veidot labāku un zaļāku nākotni, atrodot vislabākos un dabai draudzīgākos risinājumus katram mūsu klientam.

 Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100