fbpx
IZVĒLNE

Klaipēdā pienākusi Elenger gāzes piegāde septembrim

Norvēģijas gāzes tankkuģis Arctic Princess Lietuvas Klaipēdas ostā nogādāja kārtējo Elenger iegādāto sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) kravu. Šī ir jau trešā lielā LNG piegāde pēc kārtas, kas nodrošinās gāzes piegādi Elenger klientiem līdz septembra beigām.

Arctic Princess 

“Mūsu klienti šodien var būt mierīgi – esam aktīvi iesaistījušies jaunu LNG piegādes ķēžu izveidē un piegādes drošībā. Šodien strādājam pie rudens-ziemas apjomiem un, līdzīgi kā viss gāzes tirgus un mūsu klienti, gaidām par Paldiski LNG termināļa pabeigšanu,” sacīja Elenger grupas izpilddirektors Marguss Kaasik.

“Gāzes tirgus šobrīd strauji virzās uz LNG – valstis atbalsta termināļu būvniecību un pārdevēji meklē jaunus ilgtermiņa piegādātājus. Kopumā pāreja uz LNG ir pilnībā iespējama un dabasgāze joprojām būs labākā alternatīva pārejai uz atjaunojamo enerģiju, kā to oficiāli uzskata Eiropas Savienība,” atzīmēja Kaasik.

Līdzīgi kā maija sākumā un jūnijā notikušajās piegādēs, Elenger LNG iegādājās sadarbībā ar Polijas valsts gāzes un enerģētikas uzņēmumu PGNiG. Nākamajās dienās LNG tiks bunkurēta uz Independence peldošo termināli, un gāze turpinās plūst pa cauruļvadiem Baltijā. Arctic Princess, kas celta 2006. gadā un kuģo zem Norvēģijas karoga, ir 288 metrus gara un 49 metrus plata.

Elenger mazo Klaipēdas LNG termināli Lietuvā sāka izmantot jau 2017.gadā, 2019.gadā tika parakstīts līgums ar Klaipedos Nafta, pēc kura tika uzsākta LNG iegāde un tās pārvade dabasgāzes tīklā caur Klaipeda Independence peldošo termināli. Turklāt uzņēmums jau daudzus gadus piegādā LNG ar kravas automašīnām no dažādām valstīm kuģu bunkurēšanai un rūpnieciskajiem klientiem ārpus gāzapgādes cauruļvadu tīkla.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100