IZVĒLNE

Energoefektivitāte – 5 padomi mājās

Elektroenerģijas taupīšana mājās – tas nav mīts, tas nav noslēpums un tas ir pavisam vienkārši izdarāms. Taču elektroenerģijas taupīšana ir atkarīga tikai un vienīgi no mums pašiem. Ja vēlies ietaupīt naudu bez liekas piepūles un būt energoefektīvs – šie padomi būs tieši laikā.

 

Atvienojiet pasīvās elektroierīces.Katram no mums mājās var atrast vairākas pasīvās elektroierīces, jeb elektroierīces, kas patērē enerģiju pat laikā, kad tās nelieto. Tas var būt televizors, dators, mājas kinozāle, jebkura ierīce, kas patērē elektroenerģiju to nelietojot (piemēram izslēdzot TV turpina degt maza spuldzīte). Visbiežāk tiek aizmirsti telefonu un datoru lādētāji, kas veic savu darbu mums nemanot. Nevienam nav noslēpums – jo vairāk elektroierīču, jo lielāks elektroenerģijas patēriņš. Tomēr, ja vēlies ietaupīt, pavisam vienkāršs risinājums ir atvienot elektroierīces, kuras nelieto. Atstājot mājas, pārliecinies, ka esi atvienojis datoru un TV, aiz sevis atstājot tukšas kontaktligzdas. Savukārt, ja jūsu mājoklī ir pagarinātāji ar izslēgšanas/ieslēgšanas pogu – neaizmirsti tos izslēgt, kad nelieto. Ja dodies ceļojumā un tavā īpašumā ir boileris – noteikti neaizmirsti to izslēgt pirms braukšanas un tavs elektroenerģijas rēķins saruks. Pasīva elektroenerģija sastāda aptuveni 10% no kopējā mājas elektrības patēriņa gadā.

 

 

Lieto saules gaismu.Lieto saules gaismu. Pavasaris ir klāt un tas nozīmē vairāk saules gaismas! Iesakām iespēju robežās izslēgt sava mājokļa apgaismojumu un ļaut saulei darīt savu darbiņu. Viss, kas tev jāizdara – paver vaļā aizskarus, atver žalūzijas un izbaudi saules gaismu darbībā. Saules gaisma ir ne tikai fantastisks aizvietojums spuldzītēm – tā uzlabo veselību. Izmantojot elektriski saražotu gaismu tu neuzņem vitamīnus, taču no saules gaismas gan. Sekojot šim padomam var ietaupīt aptuveni 30 eiro gadā (atkarībā no mājokļa spuldzīšu daudzuma). Savukārt, ja tavā īpašumā ir privātmāja – noteikt ierosinām uzstādīt saules baterijas. Tas ne tikai ir izdevīgi, bet arī videi draudzīgi.

 

 

 

 

 

Pavadi mazāk laika dušāPavadi mazāk laika dušā. Lai gan šis padoms noderēs ikkatram no mums, tas īpaši attiecināms uz tiem cilvēkiem, kuriem mājoklī ierīkots boileris. Boilera lietošana nereti sastāda lielāko daļu no mājokļa elektroenerģijas patēriņa, līdz ar to arī manāms liels elektrības rēķins. Tam ir vienkāršs risinājums – samazinot karstā ūdens patēriņu dušā tu samazināsi arī elektroenerģijas patēriņu. Lietojot dušu vai vannu, ūdens padevi ieslēdz tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Jo mazāk tek karstais ūdens, jo retāk boilerim jāstrādā. Jo retāk boilerim jāstrādā – jo zemāks būs tavs elektroenerģijas patēriņš.

 

 

 

 

 

 

Samazini siltuma patēriņu virtuvē. Reizēm kārtīgas maltītes pagatavošana aizņem vairākas stundas, lietojot vairākas virtuves sadzīves elektroiekārtas (mikroviļņu krāsns, elektriskā krāsns, eletriskā plīts, tvaika nosūcējs u.c.) vienlaicīgi. Rekomendējam samazināt šāda veida elektroenerģijas patēriņu, piemēram, izmantojot vienu elektriskās plīts virsmas rinķi, lai pagatavotu maltīti, vai arī ieslēdzot tvaika nosūcēju tikai tad, kad tas nepieciešams. Iespējams, tas nedaudz paildzinās maltītes pagatavošanas procesu, taču tu noteikti spēsi novērot kā tava mājokļa elektroenerģijas patēriņš sarūk, it īpaši, ja mājās gatavo maltītes bieži un vairākiem cilvēkiem.

 

 

 

 

 

Lieto LED spuldzītes. Ja vēl joprojām savā mājoklī izmanto halogēnās spuldzes – šis padoms ir tieši tev. Vai tu zināji, ka LED spuldzes patērē par 75% mazāk elektroenerģijas nekā halogēnās spuldzes? Kā arī, LED spuldzēm ir daudz garāks mūžs, tās jāmaina tikai reizi vairākos gados. LED spuldzes ir videi draudzīgāka alternatīva halogēna spuldzēm un tās spēj veikt pozitīvas izmaiņas arī tavam elektroenerģijas rēķinam. Silti iesakām nomainīt visas sava mājokļa halogēna spuldzes uz jaunajām LED spuldzītēm, lai taupītu elektroenerģiju. Papildu bonuss – LED spuldzes pieejamas dažādos baltās krāsas toņos, tātad, tu varēsi izveidot savai istabai atbilstošu atmosfēru ar LED spuldzīšu palīdzību, piemēram, guļamistabas naktslampā ierīkojot silti baltu LED spuldzīti, kas piešķirs pavisam mājīgu sajūtu.Savukārt vēl modernāks risinājums ir padarīt savu mājokli par viedo māju izmantojot gaismas slēdžus un automatizētu apkures regulēšanu – šīs funkcijas darbināmas caur internetu ar tava viedtelefona palīdzību.

 

Elenger silti iesaka šajā ārkārtas stāvokļa laikā būt piesardzīgam un palikt mājās. Rekomendējam šo laiku izmantot produktīvi un pozitīvi. Elektroenerģija sastāda lielu daļu no cilvēka kopējām mēneša izmaksām un ar šiem padomiem tu noteikti redzēsi izmaiņas savā ikmēneša elektroenerģijas rēķinā. Izmanto šo laiku prātīgi – apsver visas taupīšanas iespējas. Spožākai, ērtākai un izdevīgākai nākotnei!

Taču, ja vēlies ietaupīt vēl vairāk – saņem piedāvājumu, kas parūpēsies par visām tavām vajadzībām.

saņemt piedāvājumu

 

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100