fbpx
IZVĒLNE

Elenger sāk pārkraušanu Helsinku ostā

Elenger ir sācis LNG uzpildīšanu Helsinku ostā ar to pašu kuģi, kas tika uzpildīts Tallinas ostā, proti, starp Helsinkiem un Tallinu turp-atpakaļ kursējošo kruīza kuģi Megastar.
Elenger sāk pārkraušanu Helsinku ostā

“Kaut arī pagaidām LNG uzpildīšana Helsinku ostā ir novērojama reti, tomēr jau tuvākajā nākotnē tās kļūs par ikdienas darbību: galu galā LNG jūras degvielu klāstā aizstās dīzeļdegvielu, sekmējot tīrāku gaisu un tīrāku Baltijas jūru,” atzīmēja Elenger Finland izpilddirektors Jarko Alanko.

Tallink Group kuģu administrācijas vadītājs kapteinis Tarvi-Karloss Tūliks (Tarvi-Carlos Tuulik) izsakās, ka XXI gadsimta kuģniecības nozarē vissvarīgākais vārds ir “ilgspējība”. “Ilgspējības ziņā Tallink Group ir viens no tās pionieriem ne tikai Baltijas jūrā, bet arī Eiropas mērogā. Mēs jau esam samazinājuši savu ietekmi uz borta un krastā, salīdzinot ar iepriekšējo situāciju, un ik dienas turpinām darbu, lai turpinātu tās samazināšanu nākotnē, mazāk ietekmējot apkārtējo vidi,” atzīmēja Tūliks.

Tallink kuģis Megastar tiks uzpildīts no kravas automobiļa uz kuģi Helsinku ostā vienreiz nedēļā (katru otrdienu) vienas stundas laikā vakarā. Elenger galvenokārt piegādā LNG uz Helsinku ostu no jaunās Novatek LNG rūpnīcas Visockā, kas tika nodota ekspluatācijā ar Elenger ekspertu palīdzību.

Helsinku ostā katras uzpildīšanas darbības 30 metru rādiusā no uzpildīšanas vietas laikā tiks izveidota drošības zona, kurā ir aizliegts ieiet nepiederošām personām. Lai pilnībā novērstu dzirksteļu ģenerēšanas risku, uzpildīšanas laikā drošības zonā tiks izslēgta elektrība. Uzpildīšanai izmantotās ātrās sakabes garantē procesu pilnīgi bez noplūdēm. Šādu drošības pasākumu pamatā ir plašs riska novērtējums, kas veikts ziemā.

Elenger piegādā saviem klientiem LNG no Krievijas, Somijas un Lietuvas. Pagājušajā gadā tika piegādātas vairāk nekā 16 000 tonnas LNG no dažādiem iepirkumu avotiem, savukārt iepriekšējā gadā piegādātais apjoms sasniedza 12 300 tonnas.  Uzņēmums LNG transportēšanas un uzpildīšanas nolūkos ir sagādājis speciālas puspiekabes. Līdz šim Tallink kuģis Megastar ir vairāk nekā 1600 reizes uzpildīts ar LNG no kravas automašīnas uz kuģi ostā, kas atrodas Tallinas centrā.

LNG (sašķidrināto dabasgāzi) raksturo ļoti augsts enerģijas saturs, un to var izmantot, ja dabasgāzes cauruļvadi nav pieejami. LNG izmanto enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportam. Tā ir videi draudzīga degviela, kas ļauj ievērojami samazināt oglekļa, SOx un NOx saturu izmešos un gandrīz neveido sodrēju daļiņas.

Pašlaik Nīderlandes kuģubūves uzņēmums Damen būvē unikālu LNG bunkurētājkuģi uzņēmumam Elenger. Kuģis sniegs pakalpojumus Baltijas jūras ziemeļu un austrumu daļā. Tas tiks pabeigts 2020. gadā un sāks uzpildīt videi draudzīgus kuģus, kuri tiek izmantoti Somu līcī.

Elenger, kas dzimtenē Igaunijā ir pazīstams kā Eesti Gaas, ir viena no lielākajām un vispieredzējušākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā, kuras saknes aizsniedzas līdz 1865. gadam. Uzņēmumam ir lielākais gāzes sadales tīkls Igaunijā, un uzņēmums darbojas arī Somijā, Latvijā un Lietuvā. Grupai ir 50 000 klientu un 240 darbinieku. Papildus cauruļvadu gāzes CNG un LNG nodrošināšanai klientiem uzņēmums pārdod elektrību, ražo saules enerģiju un izstrādā dažādus enerģijas ražošanas risinājumus.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100