fbpx
IZVĒLNE

Elenger nodrošinās papildu gāzes piegādi Somijai

Somijas un Baltijas reģionā lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Elenger novembra otrajā pusē Inko terminālim piegādās papildu LNG kravu no ASV, lai apmierinātu Somijas gāzes patēriņu, un uzņēmums ir gatavs ziemas sezonā nodrošināt papildu piegādes.

“Tirgus var tikt galā ar Balticconnector situāciju, un, balstoties uz Inko termināli, iespējams apmierināt Somijas patēriņa apjomu – Amerikā un Eiropā ir pietiekami daudz gāzes un tankkuģu, papildu kravas iespējams pasūtīt visai ātri, un Inko terminālim jau ir iepriekšēja pieredze, strādājot pašreizējā gāzes pieprasījuma režīmā,” norāda Elenger Suomi izpilddirektors Pasi Neki.

“Šonedēļ mēs esam spēruši svarīgu soli uz priekšu – Gasgrid ir izziņojis iespējamo Balticconnector darbības atsākšanas laiku, un Inko terminālis nosaka laika nišu rezervēšanas noteikumus ziemai. Savukārt Elenger ir gatavs pierādīt, ka spējam pildīt savas saistības sarežģītā situācijā un garantēt piegādes saviem klientiem,” saka Neki.

Elenger ir trīskāršojis savas LNG piegādes 2023. gadā – salīdzinājumā ar pieciem kuģiem pagājušajā gadā uzņēmums šogad uz reģionu piegādās jau 17. LNG kravu.

Kā ziņots iepriekš, “Elenger“ kā vienīgais dabasgāzes tirgotājs sadarbojas ar abiem reģiona lielajiem termināļiem un tādējādi spēj nodrošināt nepieciešamo klientu pieprasījumu pēc dabasgāzes. Regulārās sašķidrinātās dabāsgāzes piegādes un augstais dabasgāzes krātuves piepildījums Latvijā ļauj mums mierīgi sagaidīt ziemu, norādījis Dāvis Skulte, „Elenger Latvija“ valdes priekšsēdētājs.

Agrāk dabasgāze Somijas un Baltijas reģionā nonāca galvenokārt caur cauruļvadiem no Krievijas, taču šis maršruts jau gandrīz pusotru gadu ir slēgts, un ir notikusi pilnīga pārorientēšanās uz rietumiem. Tagad dabasgāze sašķidrinātā veidā tiek nogādāta uz termināļiem Inko Somijā un Klaipēdā Lietuvā, kur tā tiek regazificēta pārvadei pa gāzes tīklu. Elenger importētajai LNG ir izcelsmes sertifikāti, un gāze galvenokārt nāk no ASV un Norvēģijas.

Piecos tirgos – Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā – strādājošais Elenger pagājušajā gadā piedzīvoja izaugsmi un kļuva par lielāko privāto enerģētikas uzņēmumu Somijas un Baltijas reģionā. Elenger grupa piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijā un Latvijā lielāko gāzes sadales tīklu. Uzņēmums ir aktīvi iesaistīts starptautiskajā enerģijas tirdzniecībā un attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā. Igaunijā Elenger tiek dēvēts par Eesti Gaas.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100