fbpx
IZVĒLNE

Elenger atver 3 zaļās gāzes stacijas Igaunijā

Elenger atver 3 jaunas CNG stacijas Igaunijā Papildus dabasgāzei Vīlandes, Rakveres un Jehvi stacijās varēs iegādāties vietēji ražotu atjaunojamo zaļo gāzi — biometānu.

“Situācijā, kad pieaug benzīna un dīzeļdegvielas cenas, automašīnu īpašniekiem būtu saprātīgi pāriet uz CNG. Braukšana ar saspiestu dabasgāzi ir divreiz lētāka nekā ar benzīnu, tātad simts kilometru izmaksās 3–4 eiro, un cena ir bijusi stabila gadiem ilgi,” atzīmēja Elenger vadības grupas pārstāvis Rauls Kotovs (Raul Kotov).

“Turklāt dabasgāze ir ievērojami tīrāka un videi draudzīgāka nekā šķidrā degviela. Tā kā zaļās gāzes un dabasgāzes sastāvs un kvalitāte ir ekvivalenta, abas gāzes ir vienlīdz piemērotas transportlīdzeklim un izmantojamas vienlaicīgi,” sacīja Kotovs.

Jaunajām CNG stacijām būs divi sūkņu bloki, un katrs no tiem ir aprīkots ar divām degvielas uzpildīšanas sprauslām, no kurām viena ir paredzēta automašīnām, bet otra — autobusiem. Pēc jauno staciju atvēršanas Elenger Igaunijā pārvaldīs kopumā 11 CNG stacijas.

Elenger, kas dzimtenē Igaunijā ir pazīstams kā Eesti Gaas, ir viena no lielākajām un vispieredzējušākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā, kuras saknes aizsniedzas līdz 1865. gadam. Uzņēmumam ir lielākais gāzes sadales tīkls Igaunijā, un uzņēmums darbojas arī Somijā, Latvijā un Lietuvā. Grupai ir 50 000 klientu un 240 darbinieku. Papildus cauruļvadu gāzes CNG un LNG nodrošināšanai klientiem uzņēmums pārdod elektrību, ražo saules enerģiju un izstrādā dažādus enerģijas ražošanas risinājumus.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100