IZVĒLNE

Elenger palīdzēja zivju pārstrādes uzņēmumam Unda pāriet uz SDG

Zivju pārstrādes uzņēmums Unda ražošanas vajadzībām atteicās no dīzeļdegvielas izmantošanas un pārgāja uz videi draudzīgo sašķidrināto dabasgāzi (SDG). Gāzes piegādes risinājumu uzbūvēja SDG pārdošanas līderis Baltijā Elenger.

„Unda ir atbildīgs ražotājs, kas rūpējas par vidi. Uzņēmuma ilgtspējības programmas ietvaros mēs nolēmām pāriet no naftas uz dabasgāzi, un Elenger mums palīdzēja veikt pāreju. Tā rezultātā mēs esam samazinājuši enerģijas izmaksas par vairāk kā 30% un veicinājuši veselīgāku dzīves vidi,” sacīja Unda valdes priekšsēdētājs Artūrs Bubišs.

Pēc Elenger Latvija vadītāja Dāvja Skultes teiktā, SDG stacija ir risinājums ražošanas uzņēmumiem, kas darbojas teritorijās ārpus dabasgāzes apgādes tīkla. “Dabasgāze ir vispieejamākais un tīrākais šodien pieejamais enerģijas avots. Ja tuvumā nav gāzes cauruļvada, dabasgāzi var sašķidrināt, transportēt ar kravas automašīnām un uz vietas atkārtoti regazificēt. Pat pēc šīm papildus izmaksām dabasgāze joprojām ir izdevīgs risinājums, ”sacīja Skulte.

Pirmo reizi Latvijā, Elenger izmantoja divpakāpju procesu SDG stacijas celtniecības procesu. Sākumā Undā tika uzstādīta pagaidu mobilā SDG stacija. Stacijas uzstādīšana prasīja vienu dienu un rūpnīca varēja sākt izmantot dabasgāzi uzreiz. Tikmēr jau tika uzsākta stacionārās stacijas projektēšanas, sagatavošanas darbi un veikta būvniecība.

SDG (sašķidrinātai dabasgāzei) raksturīgs ļoti augsts enerģijas saturs, un to var izmantot tur, kur dabasgāzes cauruļvadi nav pieejami. SDG tiek izmantota enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportā. Tā ir videi draudzīga degviela, kas ļauj ievērojami samazināt oglekļa dioksīda, SOx un NOx saturu emisijās un gandrīz nerada kvēpu daļiņas.

Unda ir uzņēmums ar gandrīz 100 gadu ražošanas pieredzi. Šodien Unda ir viens no vadošajiem zivju konservu ražotājiem Latvijā. Uzņēmuma modernā ražotne atbilst Eiropas un pasaules kvalitātes un labas ražošanas prakses standartiem, tās produktos tiek izmantotas savvaļā nozvejotas zivis, kuras tiek nozvejotas atbildīgi, domājot par nākotnes zvejas resursiem.

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100