fbpx
IZVĒLNE

Viss, kas Tev jāzina par dabasgāzes lietošanu

Dabasgāzei ir ļoti daudz pielietojuma veidu. To lieto gan mājoklī, gan apkurē un sitajam ūdenim, gan arī rūpniecības nolūkiem. Ar dabasgāzi tu vari parūpēties, ka mājoklī ir silts visu gadu, to var izmantot arī ūdens uzsildei un ēdiena pagatavošanai. Maksāt par gāzi var gan lietojot gāzes cenas formulu, jeb biržas cenu, gan izvēloties fiksētu cenu. Tā ir videi draudzīga alternatīva, kas aiz sevis neatstās ne smaku, ne pelnus. Šajā rakstā uzzināsi visu, kas tev jāzina par dabasgāzi tavā mājoklī, tavā uzņēmumā un to, kas padara dabasgāzi izdevīgu.

Dabasgāze Tavā Mājoklī

Dabasgāze ir videi draudzīgākā izvēle mājokļa apkurei. Tās sadegšanas atliekas sastāv tikai no oglekļa dioksīda un ūdens tvaikiem, taču, ja mājoklī izmanto modernas apkures ierīces – vari būt pārliecināts, ka tavs gāzes patēriņš būs zems. Arī dabasgāzes transportēšana ir videi draudzīgāka salīdzinot ar citiem kurināmajiem, jo tā notiek pa cauruļvadiem, nevis ar kravas automašīnām. Tātad – mazāks gaisa piesārņojums. Dabasgāze tavā mājoklī noderēs ne tikai apkurei, to var izmantot arī ēdiena pagatavošanai, izmantojot gāzes plītis, kā arī ūdens uzsildīšanai, izmantojot gāzes boilerus (katlus). Dabasgāze neizdala nekādas nepatīkamas smakas, kā arī neatstāj aiz sevis pelnus vai putekļus.

 

 

Dabasgāze un Rūpniecība

Izvēloties dabazgāzi rūpniecības nolūkiem, tiek samazināts izmešu daudzums atmosfērā. Tā ir videi draudzīga alternatīva, ko var pielietot vairākos rūpnieciskos procesos, piemēram, būvmateriālu industrijā un pārtikas ražošanā. Izmantojot dabasgāzi rūpniecībā tu spēsi ietaupīt līdzekļus un rūpniecības vajadzībām var piemērot atbilstošu gāzes patēriņu. Kā arī, tā ļauj automatizēt degšanas procesus. Līdzīgi kā mājoklī – arī rūpnīcās izmantot dabasgāzi kā apkures iespēju ir daudz lētāk un ērtāk nekā, piemēram, ogles vai koksni. Slēdzot fiksētas cenas līgumu, tu vari pasargāt savu uzņēmumu no biržas cenu svārstību riska. Fiksētas cenas līgums ir ļoti parocīgs uzņēmumiem, jo tev nebūs jādomā par cenas izmaiņām, kas jāiekļauj kompānijas budžetā.

 

 

 

Dabasgāzes Cena

Dabasgāzes cena iedalās divos variantos – izmantojot cenas formulu vai ar fiksētu cenu. Ja izvēlies cenas formulu, tā sastāvēs no nemainīga tirgotāja uzcenojuma un biržas, piemēram, TTF cenas. Tas nozīmē, ka, jo zemāka būs gāzes cena biržā, jo zemāks būs tavs dabasgāzes rēķins, taču, ja gāzes cena biržā paaugstinās – paaugstināsies arī tavs dabasgāzes rēķins. Jāņem vērā, ka TTF dabasgāzes cena mainās katru mēnesi un nākamā mēneša dabasgāzes biržas cenu uzzināsi iepriekšējā mēneša pēdējā darba dienā. Ja izvēlies fiksētu cenu, tad vari būt pārliecināts, ka tā nemainīsies visu līguma termiņa laiku, šo cenu var fiksēt uz termiņu 1-3 gadu garumā. Izmantojot fiksēto cenu tu pasargāsi savu mājokli vai uzņēmumu no biržas cenu svārstībām, nodrošinot absolūtu stabilitāti un atvieglojot izdevumu plānošanu.

 

 

Kāpēc Mainīt Dabasgāzes Tirgotāju?

Atvērtajā tirgū ir vairāki tirgotāji, taču, balstoties uz dažādiem kritērijiem jāizvērtē sev visērtākais un izdevīgākais variants. Mainot dabasgāzes tirgotāju ir iespēja saņemt dabasgāzi par zemāku cenu, kā arī izvēlēties savam mājoklim vai uzņēmumam vispiemērotāko produkta veidu.

Mainīt savu dabasgāzes tirgotāju ir pavisam vienkārši. To var darīt līdz katra mēneša 15. datumam. Izvēlies sev atbilstošāko pakalpojuma sniedzēju un noslēdz līgumu, savukārt dabasgāzi no sevis izvēlētā tirgotāja tu saņemsi jau nākamā mēneša 1. datumā. Ja vēlies mainīt dabasgāzes nodrošinātāju savam uzņēmumam, ir nepieciešams pieprasīt piedāvājumu no sev vēlamā tirgotāja un noslēgt līgumu. Taču par visu alikušo procesu parūpēsies tavs jaunais dabasgāzes tirgotājs. Kad tavā uzņēmumā nomainīsies dabasgāzes tirgotājs uz jauno – gāzes piegāde, sadales un pārvades sistēmas operatori, kā arī skaitītāji nemainīsies. Mainīsies tikai dabasgāzes cena un rēķinu saņemsi no sevis izvēlētā pakalpojuma sniedzēja.

Aprēķināt piedāvājumu

 

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100