Par situāciju Ukrainā
Šī gada 24. februārī Krievijas iebrukums Ukrainā pārauga pilna mēroga karā. Eiropas Savienība, Amerikas Savienotās Valstis un vairākas citas valstis Krievijai ir noteikušas plašas sankcijas.
Šobrīd sankcijas tieši neietekmē gāzes nozari un gāzes piegāde mūsu reģionā notiek ierastajā daudzumā un bez pārtraukumiem. Visas Baltijas valstis ir paziņojušas, ka tās saglabās savu gāzes infrastruktūru atvērtu.
Elenger grupas mērķis ir darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai nodrošinātu gāzes piegādi mūsu klientiem un līgumsaistību izpildi. Mums ir pieejamas gāzes rezerves Inčukalna dabasgāzes krātuvē un noslēgts līgums ar Klaipēdas SDG (sašķidrinātās dabasgāzes) termināli. Mēs aktīvi iepērkam gāzi, lai samazinātu piegādes drošības riskus. Mēs sadarbojamies ar valsts iestādēm. Tā kā ģeopolitiskā situācija joprojām ir saspringta un enerģijas cenas saglabājas augstas, ikvienam ir ieteicams pārskatīt savu enerģijas patēriņu un padomāt par personīgo energoapgādes drošību.
Plašākā skatījumā, šodien Eiropā nonāk vairāk SDG (sašķidrinātās dabasgāzes) nekā jebkad agrāk, un piegādes apjomi turpina pieaugt. Somiju un Igauniju jau savieno Balticonnector gāzes cauruļvads, un drīzumā sāks darboties GIPL gāzes cauruļvads starp Lietuvu un Poliju, kas mūsu reģionu savienos ar Centrāleiropu. Eiropas Komisija uzskata dabasgāzi par svarīgu pārejas kurināmo, atjaunojamās enerģijas partneri un saskata šajā situācijā iespēju atvērt tirgu dažādiem gāzes piegādātājiem un tehnoloģiju attīstībai.