fbpx
IZVĒLNE

Elenger kļūst par vienu no lielākajiem LNG piegādātājiem reģionā

2019.gadā Elenger palielināja LNG (sašķidrinātās dabasgāzes) pārdošanas apjomus līdz 263 GWh, nostiprinot savas LNG pārdošanas līderpozīcijas Baltijas un Somijas reģionā.LNG gāze Elenger

 “2018. gadā mēs piegādājām SDG tikai Tallink Megastar kuģim, bet pagājušajā gadā mēs uzsākām sadarbību ar vairākiem jauniem klientiem Latvijā, Somijā un Krievijā. Mūsu lielākie projekti bija lidzdalība jaunās Novatek Vysotk LNG rūpnīcas nodošanai ekspluatācijā un uzsākām bunkurēšanas pakalpojuma sniegšanu Hanko un Helsinku ostās, “sacīja Kalev Reiljan, Elenger pārstāvis.

“Šobrīd aptuveni katrs piektais pasažieris Tallinas ostā tiek pārvadāts, izmantojot videi draudzīgu LNG degvielu, un, pievienojoties Tallink jaunajam MyStar prāmim, mēs varēsim droši saukt Tallinas – Helsinku maršrutu kā patiesi zaļu,” atzīmēja Reiljans.

Elenger ir lielākais bunkurēšanas (uzpildot LNG no auto uz kuģi (truck-to-ship)) pakalpojuma sniedzējs Ziemeļeiropā. Dotajā brīdi uzņēmums ir veicis vairāk nekā 2400 bunkurēšanas operācijas Tallinas, Helsinku un Hanko ostās.

Šobrīd Nīderlandes kuģu būves uzņēmums Damen būvē unikālu LNG bunkurēšanas kuģi Elenger vajadzībām, kurš sniegs pakalpojumus Baltijas jūras ziemeļu un austrumu daļā. Kuģis uzsāks videi draudzīgas degvielas uzpildes no kuģa-kuģim Somu līcī.

LNG (sašķidrinātā dabasgāze) ir raksturīga ļoti augsta energoietilpība, un to var izmantot tur, kur nav pieejama dabasgāzes cauruļvadu sistēma. LNG izmanto enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportā. Tā ir videi draudzīga degviela, LNG palīdz samazināt gan globālās oglekļa dioksīda emisijas, gan arī vides gaisa piesārņojumu. Pāreja uz LNG pilnībā likvidē sēra oksīdus, smalkās daļiņas un būtiski samazina CO2 emisijas.

Elenger piegādā saviem klientiem LNG no Krievijas, Somijas un Lietuvas. 2019.gadā, Elenger piegādāja 263 GWh LNG degvielas, palielinot piegādātos apjomus par gandrīz 10% pret iepriekšējo gadu.

Elenger darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā. Uzņēmums tirgo dabasgāzi saviem klientiem pa cauruļvadiem, kā saspiestu dabasgāzi (CNG) un sašķidrināto dabasgāzi (LNG), un pārvalda arī lielāko dabasgāzes sadales sistēmu Igaunijā. Elenger aktīvi attīsta savu atjaunojamo energoresursu portfeli, ražojot un pārdodot saules enerģiju un biometānu. Elenger meitas uzņēmumi nodrošina enerģētikas infrastruktūras projektēšanu, būvniecību un uzturēšanu. Grupa kopumā apkalpo 50 000 klientu un nodarbina 240 darbiniekus.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100