fbpx
IZVĒLNE

Klaipēdā saņemta apjomīga LNG piegāde no ASV

Elenger ir iegādājies līdz šim lielāko ASV izcelsmes LNG daudzumu, lai nākamos mēnešus nodrošinātu klientus ar dabasgāzi. Milzīgais tankkuģis Aristidis I maija sākumā ieradās Klaipēdas ostā, kur krava tika bunkurēta uz Independence peldošo LNG termināli, bet pēc tam pa Lietuvas un Latvijas cauruļvadiem dabasgāze tiks nogādāta uz Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un klientu patēriņam.

Aristidis I 

“Mēs pārorientējam gāzes piegādes ķēdes un meklējam ilgtermiņa LNG partnerus. Šopavasar neesam iepirkuši Krievijas cauruļvadu gāzi un savus klientus esam apkalpojuši no pazemes gāzes krātuves rezervēm Latvijā. Aristidis I piegādātā LNG dabasgāze nodrošinās klientu piegādes drošību tuvāko mēnesi vai divus, un notiek sarunas par piegādēm vasaras otrajā pusē un tālākiem periodiem,” sacīja Elenger grupas vadītājs Marguss Kaasik.

“Elenger cenšas nodrošināt savu klientu turpmāko gāzes pieprasījumu pamatojoties uz LNG. Taču, lai varētu apmierināt pieaugošo gāzes patēriņu apkures sezonas laikā, ir būtiski, lai Igaunijā tiktu realizēta Paldiski LNG termināļa būvniecība , jo pašreizējā Klaipēdas LNG termināļa jauda nespēj nodrošināt visa Somijas-Baltijas reģiona gāzes pieprasījumu,” uzsvēra Kaasik.

Elenger sadarbībā ar Polijas valsts gāzes un enerģētikas uzņēmumu PGNiG ieguva LNG no Amerikas Savienotajām Valstīm. Pērn pabeigtais 300 metrus garais un 46 metrus platais Aristidis I no Teksasas uz Klaipēdu kopumā atvedis 65 000 tonnu jeb 150 000 m3 sašķidrinātās gāzes, no kuras trešo daļu iegādājās Elenger.

“Esam gandarīti, ka, pateicoties sadarbībai ar Eesti Gaas, PGNiG Group var būt daļa no risinājuma, kas stiprina Baltijas valstu enerģētisko drošību. Mēs vēlamies izmantot savu pieredzi pasaules sašķidrinātās dabasgāzes tirgū, lai efektīvi strādātu pie tālākas gāzes piegādes diversifikācijas šajā reģionā” sacīja PGNiG prezidente Iwona Waksmundzka-Olejniczak.

Elenger nelielo Klaipēdas LNG termināli Lietuvā sāka izmantot jau 2017. gadā. 2019. gadā tika parakstīts līgums ar Klaipedos Nafta, pēc kura tika uzsākta LNG iegāde un tās pārvade dabasgāzes tīklā caur Klaipeda Independence peldošo termināli. Turklāt Elenger jau daudzus gadus piegādā LNG ar kravas automašīnām no Krievijas, Latvijas, Somijas un Polijas kuģu bunkurēšanai un industriālajiem klientiem, kuri atrodas ārpus dabasgāzes cauruļvadu tīkliem.

 

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100