fbpx
IZVĒLNE

Ūdenī nolaists Elenger Marine LNG bunkurētājkuģis

6000 m3 ietilpīgais LNG bunkurētājkuģis tika veiksmīgi nolaists ūdenī Nīderlandes uzņēmuma Damen kuģu būvētavā 8. septembrī un tam tika dots nosaukums Optimus.  Elenger Marine Optimus LNG bunker vessel

“Pēc kuģa saņemšanas 2021.gada 1. ceturksnī, šo videi draudzīgo degvielu uzsāksim piegādāt daudziem dažādiem kuģiem, tai skaitā diviem jaunās paaudzes Tallink ātrgaitas prāmjiem, ”sacīja Pasi Näkki, Elenger grupas uzņēmuma Elenger Marine, kas atbildēs par kuģu bunkurēšanu, izpilddirektors.

“LNG kuģu būvniecība pasaulē strauji pieaug. Visā pasaulē, tai skaitā Somu līcī, jūras transports pārslēdzas uz videi draudzīgāku LNG izmantošanu, un šo tendenci atbalstīs Optimus, ”sacīja Näkki.

LNG bunkurētājkuģa apkalpošanas zona aptvers Baltijas jūras ziemeļu un austrumu daļu un koncentrēsies uz Somu līci. Kuģis varēs uzpildīt tankkuģus, kravas kuģus, dienesta kuģus, pasažieru kuģus un dienesta kuģus ostās un piekrastes ūdeņos, un tas klientiem var uzpildīt sašķidrinātu dabasgāzi līdz 1000 m3 / h.

LNG bunkurētājkuģi, kura garums ir gandrīz simts metri, būvē Nīderlandes uzņēmums Damen. Atbilstība īpaši stingrajām drošības prasībām tiek nodrošināta būvniecības procesā, un tiks dublētas vairākas vadības sistēmas. Bunkurētājkuģim tiks piešķirta ledus klase 1A, un tas varēs sniegt pakalpojumus klientiem visa gada garumā.

NG (sašķidrināto dabasgāzi) raksturo ļoti augsts enerģijas saturs, un to var izmantot, ja dabasgāzes cauruļvadi nav pieejami. LNG izmanto enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportam. Tā ir videi draudzīga degviela, kas ļauj ievērojami samazināt oglekļa, SOx un NOx saturu izmešos un gandrīz neveido sodrēju daļiņas.

Elenger LNG bunkurētājkuģa galvenie dati:

LNG tvertnes tilpums: 6000 m3
Pašmasa: 3300 tonnas
Garums:  99,8 m
Platums: 18,6 m
Ātrums: 13,4 mezgli
Uzpildes ātrums: 1000m3/h
Piegāde: 2021. gada 1. ceturksnis

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100