IZVĒLNE

Igaunijas lielākais dabasgāzes uzņēmums paplašinās Latvijā

Saistībā ar dabasgāzes tirgus atvēršanu un vienota Ziemeļu-Baltijas tirgus izveidošanu, Igaunijas lielākais dabasgāzes uzņēmums Eesti Gaas paplašina savu darbību Latvijā ienākot mazumtirdzniecības tirgū un sāk izmantot jaunu preču zīmi Elenger. Igaunijas lielākais dabasgāzes uzņēmums paplašinās Latvijā

“Savas organizācijas veidošanu Latvijā uzsākām pirms pusotra gada un šobrīd esam ieguvuši vērā ņemamu tirgus daļu korporatīvo klientu tirgū, kļūstot par vienu no lielākajiem dabasgāzes tirgotājiem Latvijā. Turpmāk, papildus lielajiem klientiem, arvien aktīvāk fokusēsimies uz mazo uzņēmumu un mājsaimniecību klientu segmentu apkalpošanu” atzīmēja Elenger Latvija Valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

“Ziemeļu-Baltijas gāzes tirgus pārsniedz 6 miljardus m3 un, vadoties no mūsu pieredzes, esam uzstādījuši mērķi iegūt vismaz sesto daļu no tā,” sacīja Skulte.

Papildus cauruļvadu dabasgāzes pārdošanai Elenger plāno nostiprināties LNG (sašķidrinātās dabasgāzes) segmentā. “Tallink ātrgaitas prāmja Megastar bunkurēšana un unikāls LNG bunkerkuģis, kura būvniecību pabeigs nākamajā gadā, nodrošina, ka tuvākajā reģionā esam kļuvuši par uzņēmumu ar lielāko LNG kompetenci,” sacīja Skulte.

“Pagājušajā gadā piegādājām 16000 tonnas LNG no dažādiem piegādes avotiem Krievijā, Somijā, Lietuvā un Polijā. Nesen palīdzējām iedarbināt Novatek LNG rūpnīcu Visockā. Videi draudzīgā un cenā pieejamā LNG ir laba alternatīva rūpniecībai un tai ir arī transporta degvielas potenciāls tālajos pārvadājumos,” piezīmēja Skulte.

Jaunā zīmola Elenger nosaukumā ir ietverta elektrība, enerģija un gāze. Elenger zīmols tiks ieviests Latvijā, Lietuvā un Somijā nomainot EG Energija zīmolu, savukārt Igaunijā Eesti Gaas turpinās darboties ar līdzšinējo nosaukumu.

Eesti Gaas koncernam ir 50 000 klientu un 240 darbinieku. Papildus dabasgāzei gan cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG), un sašķidrinātas dabasgāzes (LNG) formā uzņēmums pārdod elektrību, kā arī attīsta dažādus enerģijas ražošanas risinājumus.

Papildinformācija:
Dāvis Skulte
Elenger Latvija Valdes priekšsēdētājs
+371 68806680
davis.skulte@elenger.lv

 

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100