fbpx
IZVĒLNE

Elenger uzsāk dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa

Otrs lielākais dabasgāzes tirgotājs Latvijā Elenger uzsācis dabasgāzes piegādes no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa, palielinot pieejamo resursu daudzveidību un iespējas piedāvāt konkurētspējīgākas cenas dabasgāzes patērētājiem Latvijā.

 

Uzņēmums noslēdzis līgumu ar Klaipedos Nafta par dabasgāzes piegādēm un nodošanu gāzes tīklam no Klaipēdas peldošā termināļa kuģa Independence, tādējādi paaugstinot Latvijas dabasgāzes lietotāju drošību ar vēl vienu piegādes avotu mūsu tirgum.

 

“Uzsākot piegādes no Klaipēdas peldošā termināļa, mēs palielinām resursu daudzveidību un neatkarību mūsu klientiem. Mums tas nozīmē piekļuvi globālajam tirgum, savukārt mūsu klientu ieguvums būs labākas cenas, jo tagad ir vairāk piegādes avotu,” pārliecināts Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

 

Līdz šim Elenger iegādājās dabasgāzi nelielā apjomā no sašķidrinātās dabasgāzes termināļa Klaipēdā un transportēja to klientiem Igaunijā un Latvijā ar speciāli pielāgotām kravas automašīnām. Jaunā līguma mērķis ir iepirkto sašķidrināto dabasgāzi gazificēt un novirzīt gāzes tīklam, lai piegādātu klientiem pa cauruļvadiem.

 

Līgumu par neliela apjoma sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm, izmantojot Klaipēdas termināli, Elenger parakstīja 2017. gada nogalē. Divu gadu laikā Lietuvā ir iepirktas 2600 tonnas sašķidrinātās dabasgāzes. Elenger piegādā dabasgāzi un sašķidrināto dabasgāzi arī no Krievijas, Latvijas, Somijas un Polijas. Elenger ir lielākais sašķidrinātās dabasgāzes degvielas piegādātājs Ziemeļeiropā.

 

Par Elenger Latvija

Šobrīd Elenger ir viens no līderiem juridisko personu segmentā. Uzņēmums tirgo dabasgāzi un elektroenerģiju juridiskajiem klientiem, piemēram, Latvijas Bankai un Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijai, kā arī Paula Stradiņa, Austrumu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcām un citiem dažādu nozaru valsts un privātā sektora uzņēmumiem. Papildus šiem pakalpojumiem, Elenger spēj nodrošināt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) risinājumus vietās, kur nav pieejama dabasgāzes apgādes sistēma, uzpilda LNG kuģus, kā arī piedāvā saspiesto dabasgāzi automašīnām (CNG) un saules enerģiju.

 

Elenger Latvija ietilpst Eesti Gaas uzņēmumu grupā, kas ir viena no lielākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā. Elenger zīmols Latvijā iepriekš bija zināms kā EG Energija, kas dabasgāzes tirdzniecību uzņēmumiem sāka 2018. gadā.

 

Papildinformācija:
Dāvis Skulte
Elenger Latvija Valdes priekšsēdētājs
+371 68806680
davis.skulte@elenger.com

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100