fbpx
IZVĒLNE

Elenger trīskāršo gāzes piegādes

Baltijas un Somijas reģionā lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Elenger šogad vairāk nekā trīskāršos sašķidrinātās dabasgāzes piegādes – salīdzinājumā ar pērn piecām piegādātajām sašķidrinātās dabasgāzes kravām, uzņēmums šogad uz reģionu ar kuģiem nogādās 16 sašķidrinātās dabasgāzes kravas.

Isabella

Isabella 

“Trešdaļa no sašķidrinātās dabasgāzes importa uz Baltijas reģionu un Somiju tiek piegādāta ar Elenger starpniecību – lieli apjomi un tiešie līgumi ar vadošajiem sašķidrinātās dabasgāzes piegādātājiem ļauj mums saviem klientiem piedāvāt drošas un pieejamas piegādes un palielināt mūsu tirgus daļu,” sacīja Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

“Nepilna gada laikā mēs pilnībā pārorientējāmies uz Rietumu izcelsmes sašķidrinātu dabasgāzi, tika izveidoti jauni piegādes maršruti no Norvēģijas un ASV, kas šodien darbojas labi, un tas reģionālajam gāzes tirgum ir devis lielāku drošību, kā arī palīdzējis samazināt cenu,” norādīja Skulte.

“Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, mūsu gāzes patērētāji var nesatraukties – Eiropas gāzes krātuves ir pilnas un gāzes būs pietiekami. Tuvojoties ziemai, gaidāms, ka gāzes cena nedaudz pieaugs, taču saskaņā ar visām prognozēm gaidāmā ziema patērētājiem būs vieglāka nekā iepriekšējā,” teica Skulte.

Četras no Elenger grupas šogad pasūtītajām sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm nonākušas Lietuvas Klaipēdas terminālī un astoņas – Somijas Inko terminālī. Panākta vienošanās, ka līdz gada beigām Klaipēdā nonāks vēl viena krava un trīs Inko terminālī. Uzņēmuma galvenie piegādes partneri ir starptautiskās enerģētikas grupas Vitol un Total, kā arī Norvēģijas izcelsmes kompānija Equinor. Elenger bija pirmais uzņēmums, kas sāka izmantot jauno Somijas Inko termināli.

Piecos tirgos – Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā – strādājošais Elenger pagājušajā gadā piedzīvoja izaugsmi un kļuva par lielāko privāto enerģētikas uzņēmumu Baltijas un Somijas reģionā. Elenger grupa piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijā un Latvijā lielāko gāzes sadales tīklu. Uzņēmums aktīvi iesaistīts starptautiskajā enerģijas tirdzniecībā un attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100