IZVĒLNE

Elenger sašķidrinātās dabasgāzes krava ierodas Klaipēdas terminālī

Šorīt dabasgāzes kuģis Arctic Aurora Elenger uzdevumā piegādāja vēl vienu sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) kravu Klaipēdas SDG terminālī no Norvēģijas. Šī ir kārtējā SDG piegāde, kas nodrošinās Elenger klientiem Latvijā un pārējās Baltijas valstīs nepieciešamo dabasgāzi tuvākajiem mēnešiem.

Arctic Aurora & Independence

Arctic Aurora & Independence 

 “Elenger ir gatavs ziemai, un mūsu klienti var nesatraukties par dabasgāzes pieejamību turpmāk. Mēs esam izveidojuši stabilas SDG piegādes ķēdes, ko pierāda piecas lielās LNG piegādes šogad. Esam veikuši pilnībā pārorientējušies uz rietumu sašķidrināto dabasgāzi,  atsakoties no austrumu gāzes,” sacīja Dāvis Skulte, Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Šodien ir noslēgta vienošanās arī par nākamo gāzes piegādi janvārī uz Klaipēdas SDG termināli. Tagad, kad situācija mūsu reģionā ar dabasgāzes fizisko apgādi ir atgriezusies normālā līmenī, ļoti gribētos cerēt, ka arī gāzes cenas turpinās samazināties un klientiem būs iespēja samazināt savas izmaksas par enerģiju,” piebilda Dāvis Skulte.

Iepriekšējās četras SDG piegādes Elenger klientiem Klaipēdā ieradās šogad maijā, jūnijā un oktobrī. Turpmākajās dienās notiks SDG pārsūknēšana un peldošo SDG termināli Independece, un pēc tam dabasgāze pa cauruļvadiem nonāks pie Elenger klientiem. Arctic Aurora ir būvēta 2013.gadā un tā ir 288 metrus gara un 44 metrus plata. Elenger nākamo SDG piegādi Klaipēdas SDG terminālī plāno jau 2023.gada janvārī.

Elenger ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Uzņēmums piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijas lielāko dabasgāzes tīklu. Elenger starptautiski pazīstams un aktīvs enerģijas tirgotājs, kurš, ne tikai nodrošina dabasgāzes un elektroenerģijas tirdzniecību, bet arī attīsta atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un biogāzes (biometāna) ražošanā un pārdošanā.

Elenger darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, bet Igaunijas tirgū uzņēmums pazīstams ar Eesti Gaas nosaukumu. Koncerna 2021. gada enerģijas pārdošanas apjoms bija 12 TWh un grupai ir 50 000 klientu.

 

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Doma laukums 2,
Rīga, LV-1050

+371 6880 6680