IZVĒLNE

Elenger sašķidrinātās dabasgāzes krava ierodas Klaipēdas terminālī

Šorīt dabasgāzes kuģis Arctic Aurora Elenger uzdevumā piegādāja vēl vienu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) kravu Klaipēdas LNG terminālī no Norvēģijas. Šī ir kārtējā LNG piegāde, kas nodrošinās Elenger klientiem Latvijā un pārējās Baltijas valstīs nepieciešamo dabasgāzi tuvākajiem mēnešiem.

Arctic Aurora & Independence

Arctic Aurora & Independence 

 “Elenger ir gatavs ziemai, un mūsu klienti var nesatraukties par dabasgāzes pieejamību turpmāk. Mēs esam izveidojuši stabilas LNG piegādes ķēdes, ko pierāda piecas lielās LNG piegādes šogad. Esam veikuši pilnībā pārorientējušies uz rietumu sašķidrināto dabasgāzi,  atsakoties no austrumu gāzes,” sacīja Dāvis Skulte, Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Šodien ir noslēgta vienošanās arī par nākamo gāzes piegādi janvārī uz Klaipēdas LNG termināli. Tagad, kad situācija mūsu reģionā ar dabasgāzes fizisko apgādi ir atgriezusies normālā līmenī, ļoti gribētos cerēt, ka arī gāzes cenas turpinās samazināties un klientiem būs iespēja samazināt savas izmaksas par enerģiju,” piebilda Dāvis Skulte.

Iepriekšējās četras LNG piegādes Elenger klientiem Klaipēdā ieradās šogad maijā, jūnijā un oktobrī. Turpmākajās dienās notiks LNG pārsūknēšana un peldošo LNG termināli Independece, un pēc tam dabasgāze pa cauruļvadiem nonāks pie Elenger klientiem. Arctic Aurora ir būvēta 2013.gadā un tā ir 288 metrus gara un 44 metrus plata. Elenger nākamo LNG piegādi Klaipēdas LNG terminālī plāno jau 2023.gada janvārī.

Elenger ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Uzņēmums piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijas lielāko dabasgāzes tīklu. Elenger starptautiski pazīstams un aktīvs enerģijas tirgotājs, kurš, ne tikai nodrošina dabasgāzes un elektroenerģijas tirdzniecību, bet arī attīsta atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un biogāzes (biometāna) ražošanā un pārdošanā.

Elenger darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, bet Igaunijas tirgū uzņēmums pazīstams ar Eesti Gaas nosaukumu. Koncerna 2021. gada enerģijas pārdošanas apjoms bija 12 TWh un grupai ir 50 000 klientu.

 

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100