fbpx
IZVĒLNE

„Elenger“ saņem no ASV dabasgāzi rudens un ziemas sezonai

Pēc Somijā un Baltijas valstīs lielākās privātās enerģētikas kompānijas „Elenger“ pasūtījuma, Somijas Inko terminālī pagājušajā nedēļā ieradās gāzes tankkuģis „Gui Ying“ no ASV, un šodien Lietuvas Klaipēdas terminālī ieradās „Seapeak Meridian“, ar ko kompānija nodrošinās gāzes piegādes klientiem šī gada rudens un ziemas mēnešos.

Seapeak Meridian  

“Elenger“ kā vienīgais dabasgāzes tirgotājs sadarbojas ar abiem reģiona lielajiem termināļiem un tādējādi spēj nodrošināt nepieciešamo klientu pieprasījumu pēc dabasgāzes. Regulārās sašķidrinātās dabāsgāzes piegādes un augstais dabasgāzes krātuves piepildījums Latvijā ļauj mums mierīgi sagaidīt ziemu, teica Dāvis Skulte, „Elenger Latvija“ valdes priekšsēdētājs.

„Iespējamā noplūde Igauniju un Somiju savienojošā gāzesvadā „Balticconnector“, par kuru kļuva zināms aizvadītajā nedēļas nogalē, neapdraud „Elenger“ piegādes mūsu klientiem, jo dabasgāzes piegādi nodrošinām no vairākiem avotiem. Papildus jāuzsver, ka Baltijas dabasggāzes tīkls ir savienots arī ar Eiropu, tādēļ nepieciešamības gadījumā ir iespējams gāzi importēt arī no šī virziena,“ teica Skulte.

„Elenger“ šogad ir trīskāršojusi savas LNG piegādes – pērn saņemto piecu kravu vietā šogad kompānija reģionā ir nogādājusi 16 LNG kravas. 16 gāzes kravas ir līdzvērtīgs apjoms visas Latvijas divu gadu dabasgāzes patēriņam.

Agrāk dabasgāze Latvijā tika piegādāta galvenokārt no Krievijas, gandrīz pusotru gadu šis virziens ir slēgts un notikusi pilnīga pārorientēšanās uz Rietumiem. Šobrīd dabasgāze sašķidrinātā formā ar kuģiem tiek nogādāta termināļos, kas atrodas Inko, Somijā, un Klaipēdā, Lietuvā, kur to regazificē un piegādā gāzesvadā.

„Elenger“ importētajai LNG ir izcelsmes sertifikāti apliecinot, ka dabasgāze lielākoties tiek vesta no ASV un Norvēģijas.

Strādājot piecos tirgos – Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā – „Elenger“ pērn kļuva par lielāko privāto enerģētikas kompānbiju Somijā un Baltijas reģionā. „Elenger“ grupa piedāvā saviem klientiem dabasgāzi cauruļvados, saspiesto dabasgāzi (CNG) un sašķidrināto dabasgāzi, un tā pārvalda lielāko gāzes tīklu Igaunijā un Latvijā. Kompānija aktīvi iesaistās starptautiskajā enerģijas tirdzniecībā un attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli ar saules enerģiju un biometāna ražošanu un tirdzniecību. Mājas tirgū Igaunijā „Elenger“ strādā ar „Eesti Gaas“ zīmolu.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100