IZVĒLNE

Elenger saņem kārtējo apjomīgo sašķidrinātās dabasgāzes kravu caur Klaipēdas LNG termināli

Pēc Elenger pasūtījuma šodien sašķidrinātās dabasgāzes kuģis Isabella Klaipēdas terminālī nogādāja vēl vienu kravu ar Amerikas izcelsmes sašķidrināto dabasgāzi (LNG). Pēdējo mēnešu laikā šī ir jau ceturtā LNG piegāde, kas nodrošinās Elenger klientiem dabasgāzi turpmākajos rudens un ziemas mēnešos.

SDG tankkuģis Isabella

SDG tankkuģis Isabella 

«Elenger sašķidrinātās dabasgāzes  biznesā ienāca jau pirms pieciem gadiem un ir kļuvis par vadošo dabasgāzes pārdevēju Somijas-Baltijas reģionā. Mūsu spēju piegādāt LNG apliecina Klaipēdas terminālī rīkotais konkurss par šī gada ceturtā ceturkšņa jaudām, kur izdevās rezervēt divas no desmit vietām,” stāsta Elenger grupas valdes loceklis un SIA Elenger vadītājs Dāvis Skulte. Iepriekšējās trīs lielās LNG piegādes, kas iegūtas sadarbībā ar Polijas uzņēmumu PGNiG, notika šī gada maijā un jūnijā.

Turpmākajās dienās LNG no tankkuģa tiks pārsūknēta uz peldošo termināli Independence, no kurienes dabasgāze jau gāzveida stāvoklī plūdīs pa cauruļvadiem pie Elenger klientiem Latvijā un citās valstīs. Zem Grieķijas karoga kuģojošā Isabella tika uzbūvēta pērnajā gadā un ir 295 metrus gara un 46 metrus plata.

Papildus dabasgāzes piegādei pa cauruļvadiem,  Elenger jau daudzus gadus ir piegādājis SLNG ar kravas automašīnām no dažādām valstīm kuģu uzpildei un tiem rūpnieciskajiem klientiem, kuri nav pieslēgti publiskajam dabasgāzes tīklam.

Elenger ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Uzņēmums piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijas lielāko dabasgāzes tīklu. Elenger starptautiski pazīstams un aktīvs enerģijas tirgotājs, kurš, ne tikai nodrošina dabasgāzes un elektroenerģijas tirdzniecību, bet arī attīsta atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un biogāzes (biometāna) ražošanā un pārdošanā.

Elenger darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, bet Igaunijas tirgū uzņēmums pazīstams ar Eesti Gaas nosaukumu. Koncerna 2021. gada enerģijas pārdošanas apjoms bija 12 TWh un grupai ir 50 000 klientu.

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100