fbpx
IZVĒLNE

Elenger prezentē jauno LNG bunkurēšanas kuģi

Pavisam jaunais Elenger Marine sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) bunkurēšanas kuģis no Nīderlandes kuģu būvētavas ieradies Igaunijā, lai kļūtu par pirmo šāda veida bunkurēšanas pakalpojumu sniedzēju Baltijas jūras Somu līča rajonā. Kuģis ar nosaukumu Optimus tika kristīts ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu kā kuģa krustmāti.

Elenger LNG bunkurēšanas kuģis Optimus 

Ceremonijā Tallinas Vecpilsētas ostā  Kaja Kallas atzīmēja, ka sašķidrinātā dabasgāze ir videi draudzīga degviela, ko izmanto kuģniecībā. “Zaļā pāreja ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras Igaunijas uzņēmumi, un arī viena no lielākajām iespējām nodrošināt konkurētspēju starptautiskā mērogā. Es ceru, ka kuģniecības nozare drīz varēs pāriet uz oglekļa neitrālu degvielu, un LNG ir svarīgs pārejas risinājums šajā ceļā.

“Šis ir pirmais šāda veida bunkurēšanas kuģis mūsu reģionā, kas sācis piegādāt LNG degvielu kuģiem,” sacīja Elenger padomes priekšsēdētājs Ains Hanschmidts, piebilstot, ka jaunais kuģis palīdzēs novērst gandrīz 2 miljonus tonnu CO2 emisijas tā dzīves ciklā un ļaus kuģniecības uzņēmumiem nodrošināt klientiem vienmērīgāku un klusāku ceļošanas pieredzi.

Dažu gadu laikā Elenger Marine ir kļuvis par lielāko sašķidrinātās dabasgāzes bunkurēšanas pakalpojumu sniedzēju Baltijas reģionā, piegādājot LNG Tallink  prāmim Megastar (nākamgad pievienojoties Tallink jaunajam prāmim MyStar), kā arī vairākiem kravas kuģiem. Tallinas, Helsinku un Hanko ostās.

LNG bunkurēšanas kuģa apkalpošanas zona aptvers Baltijas jūras daļu, kas atrodas ap Somu līci. Kuģis var bunkurēt tankkuģus, kravas kuģus, pasažieru kuģus un kruīzu kuģus ostās un piekrastes ūdeņos. Tās tvertnes un sūkņi ļauj klientiem piegādāt līdz 6000 m3 sašķidrinātās dabasgāzes ar ātrumu līdz 1000 m3 stundā. LNG bunkurēšanas kuģi, kura garums ir gandrīz simts metri, to uzbūvēja Nīderlandes uzņēmums Damen.

“Mēs esam ļoti gandarīti, ka mums ir nozīmīga loma, padarot ilgtspējīgu kuģošanu pieejamāku kuģu īpašniekiem un operatoriem Somu līcī,” piebilda Pīters Ansems, Damenas tirdzniecības vadītājs Austrumeiropā. “Mēs esam pārliecināti, ka Optimus sniegs Elenger produktīvu apkalpošanu daudzu gadu garumā.”

Kuģis, kas spēj pārvadāt 6000 m3 sašķidrinātās dabasgāzes, pieder investīciju kompānijai Infortar, un to komerciāli ekspluatēs Elenger Marine. Kuģa būvniecību līdzfinansēja OP Bank, bet atbalstu piešķīra ES CEF (Connecting Europe Facility).

LNG bunkurēšanas kuģa Optimus galvenās īpašības:

LNG tvertnes tilpums: 6000 m3
Kravnesība: 3300 tonnas
Garums:  99,8 m
Platums: 18,6 m
Ātrums: 12,5 mezgli

Elenger LNG bunkurēšanas kuģis Optimus

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100