fbpx
IZVĒLNE

Elenger noslēgti līgumi par desmit LNG kravu saņemšanu

Elenger ir noslēdzis līgumus ar LNG termināļiem par desmit LNG kravu piegādi līdz šī gada rudenim. Trīs LNG kravas tiks piegādātas Klaipēdas ostā Lietuvā vēl ziemas periodā un septiņas LNG kravas Elenger saņems pavasarī un vasarā, izmantojot jauno Inkoo LNG termināli.

Aristidis I 

“Mūsu klientiem paredzētā dabasgāze tagad nāk no rietumiem un ar tankkuģiem, un to varam nodrošināt, izmantojot sadarbību gan ar lielajiem LNG termināļiem Somijas-Baltijas reģionā, gan dabasgāzes krātuvi Latvijā. Mūsu 10 LNG kravas nodrošinās piegādes drošību klientiem un, cerams, arī lielāku cenu stabilitāti, salīdzinot ar pagājušo gadu,” sacīja Elenger Latvia Valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

“Šobrīd redzam, ka dabasgāzes patēriņš pakāpeniski atkal pieaug, jo Eiropā ir nodrošināta piegādes drošība un cena ir ar lejupejošu tendenci. Dabasgāzes cena ir atgriezusies pirmskara līmenī, un gāze atkal ir lētāka nekā citi alternatīvie kurināmie resursi. Klienti Latvijā un vairākās citās valstīs, kur darbojamies, atgriežas pie dabasgāzes izmantošanas,” teica D. Skulte.

Pagājušajā gadā Elenger saviem klientiem iepirka piecas lielās sašķidrinātās dabasgāzes kravas, izmantojot Klaipēdas ostu. Maijā Lietuvas Klaipēdas terminālī ieradās LNG tankkuģis Aristidis I no ASV, jūnijā – Diamond Gas Crystal no ASV un Arctic Princess no Norvēģijas, oktobrī – Isabella no ASV un novembrī – Arctic Aurora no Norvēģijas. 2023.gada janvārī Equinor LNG tankkuģis Isabella jau nogādāja Lietuvas Klaipēdas ostā šā gada pirmo kravu no ASV.

Elenger piedāvā klientiem cauruļvadu dabasgāzi, saspiesto dabasgāzi (CNG) un sašķidrinātas dabasgāzes (LNG) piegādes. Uzņēmums aktīvi attīsta atjaunojamo energoresursu portfeli – saules enerģijas un biogāzes (biometāna) ražošanu un pārdošanu.

Elenger darbojas Somijā, Baltijas valstīs un Polijā. Grupai kopumā ir 50 000 klientu. Elenger ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Igaunijā uzņēmums darbojas ar zīmolu Eesti Gaas.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100