fbpx
IZVĒLNE

Elenger nodrošina gāzes piegādes gaidāmajai apkures sezonai

Elenger parakstīja līgumu ar Norvēģijas enerģētikas koncernu Equinor par 2 TWh sašķidrinātās dabasgāzes iegādi, kas ievērojami palielinās reģiona apgādes drošību gaidāmajā apkures sezonā. Gāze Klaipēdas LNG terminālī nonāks oktobrī un novembrī.

Hammerfest LNG rūpnīca, Equinor 

“Šis līgums nozīmē lielāku mieru tirgum un drošību mūsu klientiem, un tas ir viens no lielākajiem darījumiem Elenger vēsturē. Mēs turpināsim iepirkt nākamos LNG apjomus nākošajam gadam,” sacīja Elenger grupas izpilddirektors Margus Kaasik.

“Dabasgāze bija, ir un būs viens no ērtākajiem un tīrākajiem kurināmajiem. Gāzes cena gaidāmajā ziemā, visticamāk, būs augsta, taču, raugoties nedaudz tālāk nākotnē, pāreja uz sašķidrināto dabasgāzi un jaunu piegādes ķēžu izveide galu galā radīs tirgū mieru ar zemākām un stabilākām cenām,” sacīja Margus Kaasik.

Pēdējos mēnešos Elenger ir iegādājies trīs lielas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes no Polijas valsts uzņēmuma PGNiG. Maija sākumā un jūnija sākumā Klaipēdā ieradās gāzes tankkuģi ar sašķidrinātu dabasgāzi no Amerikas Savienotajām Valstīm un jūnija beigās – no Norvēģijas, kas nodrošina klientiem gāzes piegādi līdz rudenim. Jaunais līgums ar Equinor nodrošinās gāzes patēriņu visu apkures sezonu.

Elenger darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, un Polijā. Uzņēmums piegādā dabasgāzi saviem klientiem pa cauruļvadiem, kā saspiestu dabasgāzi (CNG) un sašķidrinātu dabasgāzi (LNG) un pārvalda lielāko gāzes piegādes tīklu dzimtajā mītnes valstī Igaunijā. Uzņēmums aktīvi attīsta atjaunojamo energoresursu enerģijas portfeli – saules enerģijas un biometāna ražošanu un pārdošanu.  Grupai kopumā ir 50 000 klientu un 240 darbinieku.

Equinor ir starptautisks enerģētikas uzņēmums, kas ir apņēmies ilgtermiņā radīt vērtību nākotnē ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni. Uzņēmuma mērķis ir pārvērst dabas resursus enerģijā cilvēkiem un sabiedrības progresā. Equinor projektu portfelis ietver naftas un gāzes, atjaunojamo energoresursu un zema oglekļa satura risinājumus, un tā mērķis ir līdz 2050. gadam kļūt par uzņēmumu, kas ražo gandrīz nulles enerģijas vērtību. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Stavangerā (Norvēģijā), un 67 % tā akciju pieder Norvēģijas valstij, un Equinor ir vadošais operators Norvēģijas kontinentālajā šelfā un darbojas aptuveni 30 valstīs visā pasaulē.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100