IZVĒLNE

Elenger mātes uzņēmums “Eesti Gaas” vienojas par Latvijas gāzes piegādātāja “Gaso” iegādi

SIA Elenger mātes uzņēmums Eesti Gaas parakstījis līgumu par Latvijas Gāzes meitas uzņēmumam “Gaso” piederošā dabasgāzes sadales tīkla iegādi par 120 miljoniem eiro.

Ains Handšmits (Ain Hanschmidt)  

Darījuma pabeigšanai ir jāsaņem Konkurences padomes apstiprinājums un Latvijas valdības atļauja, jo “Gaso” tiek uzskatīts par stratēģiski nozīmīgu aktīvu.

“Mēs dabasgāzei saskatām nākotnes potenciālu un zinām, kā attīstīt šo biznesu. Dabasgāze ir un paliek būtisks enerģijas avots Latvijā un tas mūs iedrošina investēt šajā darbības virzienā. Mēs ceram, ka varēsim dalīties ar savu pieredzi dabasgāzes sadales tīklu attīstīšanā un, ka īpašnieku maiņa palīdzēs uzņēmumam tā turpmākajā izaugsmē un nodrošinās labāko pakalpojumu tā klientiem,” saka ains Handšmits  (Ain Hanschmidt)  Eesti Gaas Padomes priekšsēdētājs.

Eesti Gaas strādā Somijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā ar zīmolu Elenger. Kopš 2016. gada, kad uzņēmumu iegādājās Infortar, kas ir viena no lielākajām investīciju kompānijām Igaunijā, Eesti Gaas ir kļuvis par lielāko privāto enerģētikas uzņēmumu Somijas un Baltijas reģionā. Vairāk kā 70% uzņēmuma pārdošanas apjoma tiek realizēti ārvalstu tirgos. 

Infortar, Eesti Gaas īpašnieka, apgrozījums sasniedz 1.1 miljardu eiro. Infortar strādā piecās valstīs un tā galvenie darbības virzieni ir enerģētika, kuģniecība un nekustamais īpašums. Infortar Grupai ir 48 meitas uzņēmumi. Infortar pieder 40% daļa AS Tallink Grupp, 100% AS Eesti Gaas, kā ar plašs un moderns nekustamā īpašuma portfelis. 

 

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100