IZVĒLNE

Elenger mātes uzņēmums “Eesti Gaas” saņem atļauju iegādāties Latvijas dabasgāzes sadales tīklu

Baltijas un Somijas reģionā lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Eesti Gaas saņēmis Latvijas valdības un Konkurences padomes atļauju iegādāties Latvijas Gāzes meitasuzņēmumu Gaso un Latvijas dabasgāzes sadales tīklu. Šī darījuma izmaksas pārsniedz 120 miljonus eiro un tā ir viena no lielākajām ārvalstu investīcijām Latvijas ekonomikā.

Margus Kaasik

Margus Kaasik 

“Eesti Gaas novērtē Latvijas valdības uzticību – mēs pilnībā saprotam sadales tīkla kā stratēģiska uzņēmuma nozīmi un vēlamies dalīties pieredzē kā gāzes tīklu operators, attīstīt uzņēmumu un piedāvāt Latvijas gāzes patērētājiem vislabākos pakalpojumus. Mūsu uzņēmumam sadales tīkla iegāde Latvijā ir nozīmīgs solis Eesti Gaas darbības izvēršanai, lai mēs reģionā kļūtu par lielāko enerģētikas uzņēmumu ar privāto kapitālu” norādīja Eesti Gaas valdes priekšsēdētājs Marguss Kāsiks.

Eesti Gaas līgumu par Latvijas Gāzes meitasuzņēmuma Gaso iegādi parakstīja šā gada aprīļa vidū, valdība šo darījumu apstiprināja jūnija sākumā, bet Konkurences padome  aizvadītās nedēļas beigās. Latvijas dabasgāzes sadales tīkla garums sasniedz 5420 kilometrus, un uzņēmumam ir vairāk nekā 375 000 klientu.

“Esmu pārliecināts, ka Eesti Gaas vadībā A/S “Gaso” turpinās stiprināt un attīstīt Latvijas gāzapgādes sistēmu, no kā ieguvēji būs ne tikai Latvija, bet viss Baltijas reģions” norādīja AS “Latvijas Gāze” Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Darbojoties piecos tirgos – Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, Eesti Gaas kļuvis par lielāko privāto enerģētikas uzņēmumu Somijas un Baltijas reģionā. Eesti Gaas pārdod klientiem cauruļvadu dabasgāzi, saspiestu dabasgāzi (CNG) un sašķidrinātu dabasgāzi (LNG), kā arī pārvalda lielāko gāzes sadales tīklu Igaunijā. Uzņēmums aktīvi iesaistīts starptautiskajā enerģijas tirdzniecībā un attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā.

AS Latvijas Gāze ir viens no Baltijas enerģētikas nozares līderiem, kas nodarbojas ar gāzes vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību Baltijas valstīs un Somijā. AS Latvijas Gāze tika izveidota 1991. gadā, apvienojot Latvijas gāzes infrastruktūru un iestādes. Galvenais birojs atrodas Rīgā, un kopš 1999. gada 15. februāra AS Latvijas Gāze akcijas tiek kotētas Nasdaq Riga biržā (GZE1R).

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100