fbpx
IZVĒLNE

Elenger martā Klaipēdas ostā piegādāja divas LNG kravas

Pēc Somijas un Baltijas reģiona lielākā privātā enerģētikas uzņēmuma Elenger pasūtījuma Klaipēdas ostā nedēļas nogalē ar tankkuģi Arctic Aurora ieradās otrā no divām martam paredzētajām LNG kravām. Gāzes krava ostā nedēļu iepriekš tika piegādāta ar tankkuģi Arctic Princess. Nākamo LNG kravu uzņēmums jaunuzceltajam Inko terminālim Somijā piegādās aprīlī.

Arctic Aurora & Independence

Arctic Aurora & Independence 

“Mēs esam viens no retajiem enerģētikas uzņēmumiem reģionā, kas gāzi iepērk tieši no ražotājiem, un tas ļauj mums piedāvāt klientiem labāku drošību un labākas cenas, turklāt pēdējā gada laikā mums ir izdevies palielināt savu tirgus daļu Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un nesen arī Polijā,” norāda Elenger grupas valdes loceklis Dāvis Skulte.

“Gāzes cena pasaules tirgū ir samazinājusies, un mēs prognozējam, ka tā vismaz nākamo gadu saglabāsies nemainīgā līmenī. Tas klientiem devis pārliecību, un liela daļa patērētāju, kas šajā laikā izmantoja citu degvielu, ir jau atgriezušies pie gāzes vai arī plāno to darīt tuvākajā laikā,” sacīja Skulte.

Elenger ir rezervējis termināļa jaudu desmit LNG kravu piegādēm līdz šī gada rudenim – Klaipēdas ostā Lietuvā jau ir ieradušās trīs piegādes, bet vēl septiņas piegādes nonāks Inko ostā Somijā pavasarī un vasarā. Gada sākumā, 17. janvārī, Klaipēdā no ASV ieradās kuģis Isabella, 10. martā Arctic Princess no Norvēģijas, bet 18. martā Arctic Aurora arī no Norvēģijas. Pērn Elenger caur Klaipēdas ostu saviem klientiem ar kuģiem piegādāja piecas lielas gāzes kravas.

Elenger sāka izmantot mazo LNG termināli Klaipēdā, Lietuvā jau 2017. gadā, bet 2019. gadā tika parakstīts līgums ar Klaipėdos Nafta, pateicoties kuram LNG tika iegādāta caur Klaipeda Independence peldošo termināli un nosūtīta dabasgāzes tīklam. Turklāt uzņēmums jau daudzus gadus ir piegādājis LNG ar kravas automašīnām kuģu bunkurēšanai un rūpnieciskajiem klientiem ārpus tīkla.

Elenger piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā, kā arī pārvalda Igaunijas lielāko dabasgāzes tīklu. Elenger ir aktīvs enerģijas tirgotājs, kas attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā.

Elenger darbojas Somijā, Baltijas valstīs un Polijā, bet Igaunijas tirgū uzņēmums pazīstams ar Eesti Gaas nosaukumu. Grupai šobrīd kopumā ir 50 000 klientu.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100