fbpx
IZVĒLNE

Elenger Inko terminālim piegādā pirmo LNG kravu

Šajā nedēļas nogalē pēc Somijas un Baltijas reģiona lielākā privātā enerģētikas uzņēmuma Elenger pasūtījuma Inko ostā no ASV ieradās pirmais LNG kravas tankkuģis Vivit Americas LNG.

Vivit Americas LNG

Vivit Americas LNG 

“Mēs esam viens no retajiem enerģētikas uzņēmumiem reģionā, kas gāzi iepērk tieši no Rietumu avotiem, tas ļauj mums klientiem piedāvāt lielāku drošību un labākas cenas, kā arī pēdējā gada laikā būtiski palielinājusies mūsu tirgus daļa Baltijas valstīs un Somijā,” norāda Elenger Latvija izpilddirektors Dāvis Skulte.

“Līdz šodienai mēs izmantojām Klaipēdas ostu Lietuvā, lai atvestu gāzi no ASV un Norvēģijas, tagad mēs sākam sadarbību arī ar Inko termināli, kā arī ar jaunu piegādātāju papildus mūsu pašreizējam partnerim Equinor no Norvēģijas – globālo enerģētikas uzņēmumu Vitol,” sacīja Skulte.

Elenger ir noslēdzis līgumus ar LNG termināļiem par kopumā desmit kravu piegādi līdz šī gada rudenim – Lietuvas Klaipēdas ostā janvārī un martā jau ieradušās trīs piegādes no ASV un Norvēģijas, bet kopumā septiņas piegādes ieradīsies Somijas Inko ostā pavasarī un vasarā. Pērn Elenger caur Klaipēdas ostu saviem klientiem ar kuģiem piegādāja piecas lielas gāzes kravas.

Vitol LNG un Eiropas gāzes un elektroenerģijas nodaļas vadītājs Pablo Galante Eskobars sacīja: “Vitol ir priecīgs piegādāt pirmo LNG kravu Elenger caur Somijas Inko termināli. Termināļa atvēršana uzlabos energoapgādes drošību Somijā un Baltijas reģionā, veicinot LNG piegādes no visas pasaules Eiropas rūpniecības nozarei un patērētājiem.”

Vitol LNG piegādājis no ASV, šajā gadījumā no Venture Global Calcasieu Pass ražotnes, un tā transportēta ar mūsdienīgu LNG tankkuģi Vivit Americas LNG, kas ietilpst Vitol flotē. 2020. gadā būvētais tankkuģis Vivit Americas LNG, kas kuģo zem Maltas karoga, ir 299 metrus garš un 46 metrus plats. Tankkuģis spēj uzņemt 174 062 m3 sašķidrinātās gāzes.

Vitol ir globāls LNG portfelis ar ilgtermiņa piegādes līgumiem, kas noslēgti ar ražotājiem ASV, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Āzijā. 2022. gadā Vitol pārdeva vairāk nekā 17,5 miljonus tonnu naftas ekvivalenta LNG, un aptuveni 67% no šī apjoma tika piegādāti Eiropai.

Elenger piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) veidā. Uzņēmums arī attīsta atjaunīgās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā. Elenger darbojas Somijā, Baltijas valstīs un Polijā. Grupai šobrīd kopumā ir 50 000 klientu. Elenger ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Igaunijas tirgū uzņēmums pazīstams ar Eesti Gaas nosaukumu.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100