fbpx
IZVĒLNE

Elenger iegādājies sašķidrināto dabasgāzi vēl uz diviem mēnešiem

Šorīt Klaipēdas ostā ar milzīgo gāzes tankkuģi Diamond Gas Crystal ieradās vēl viena amerikāņu izcelsmes sašķidrinātās dabasgāzes krava, ko iegādājās uzņēmums Elenger.

Diamond Gas Crystal & Independence 

“Šodien piegādātais daudzums sedz Elenger klientu vajadzības jūlijā un augustā, papildu krava septembra vajadzībām ieradīsies vēlāk šajā mēnesī. Tirgū ir gāzes deficīts, un Klaipēdas jauda nespēs nosegt rudenī pieaugošos patēriņa apjomus – visi klienti un gāzes tirgus dalībnieki cer, ka Paldiski sašķidrinātās dabasgāzes terminālis tiks pabeigts šī gada laikā,” sacīja Elenger grupas vadītājs Margus Kaasik.

Līdzīgi kā maija sākumā notikušajā piegādē, arī šajā gadījumā Elenger sadarbībā ar Polijas valsts gāzes un enerģētikas uzņēmumu PGNiG iegādājās sašķidrinātu dabasgāzi no Amerikas Savienotajām Valstīm. Turpmākajās dienās sašķidrinātā dabasgāze tiks pārkrauta uz peldošo termināli Independence, un pēc tam pa Lietuvas un Latvijas cauruļvadiem gāze plūdīs uz ziemeļiem. Diamond Gas Crystal, kas tika pabeigts pagājušajā gadā un kuģo zem Singapūras karoga, ir 299 metrus garš un 46 metrus plats.

Elenger jau 2017. gadā sāka izmantot nelielo Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināli Lietuvā, 2019. gadā tika parakstīts līgums ar Klaipedas naftu, pēc kura tika uzsākta sašķidrinātās dabasgāzes iegāde un tās pārsūtīšana uz dabasgāzes tīklu caur Klaipēdas Independence peldošo termināli. Turklāt uzņēmums jau daudzus gadus piegādā sašķidrinātu dabasgāzi kravas automašīnās no vairākiem avotiem kuģu bunkurēšanai un ārpus gāzes tīkla esošiem rūpnieciskiem klientiem.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100