IZVĒLNE

Elenger dabasgāzes piegāde ziemas mēnešiem ieradusies Klaipēdā

Pēc Elenger grupas pasūtījuma Equinor gāzes tankkuģis Isabella šodien nogādāja šā gada pirmo sašķidrinātās dabasgāzes kravu no ASV uz Klaipēdas ostu Lietuvā. Nākamais kuģis tiks nogādāts Klaipēdā martā.

Isabella & Independence 

“Elenger savlaicīgi sagatavojās apkures sezonai un nodrošināja nepieciešamo gāzes rezervi mūsu klientiem. Šī krava mums vēl vairāk palīdzēs ziemas mēnešos, gāzes mums pietiek visiem, un arī cena ir samazinājusies, jo ziema Eiropā līdz šim ir bijusi neparasti silta,” sacīja Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

“Mums ir arī vienošanās par nākamo sašķidrinātās dabasgāzes kravu martā izmantojot Klaipēdu. Otrajā un trešajā ceturksnī, kad Inkoo terminālis Somijā sāks darboties, plānojam gāzi vest arī caur to,” sacīja D. Skulte.

Pagājušajā gadā Elenger saviem klientiem caur Klaipēdas ostu iepirka piecas lielas LNG kravas. Turpmākajās dienās sašķidrinātā dabasgāze tiks transportēta Independence peldošajā terminālī, un pēc tam pa cauruļvadiem gāze tiks nogādāta klientiem. Ar Grieķijas karogu kuģojošais tankkuģis Isabella ir 295 metrus garš un 46 metrus plats, tajā var ievietot 174 130 m3 sašķidrinātās gāzes.

Elenger jau 2017. gadā sāka izmantot nelielo sašķidrinātās dabasgāzes termināli Klaipēdā, Lietuvā. 2019. gadā tika parakstīts līgums ar Klaipēdas nafta, pēc kura LNG tika iepirkta, izmantojot Klaipēdas peldošo termināli Independence, un nosūtīta uz dabasgāzes tīklu. Turklāt uzņēmums jau daudzus gadus piegādā LNG ar kravas automašīnām kuģu bunkurēšanai un rūpnieciskajiem klientiem ārpus gāzes tīkla.

Elenger grupa piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestas dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātas dabasgāzes (LNG) veidā un pārvalda lielāko dabasgāzes tīklu Igaunijā. Uzņēmums aktīvi iesaistās starptautiskajā enerģijas tirdzniecībā un attīsta atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanas un tirdzniecības veidā.

Elenger darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā un ir lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Somijas un Baltijas reģionā. Dzimtajā Igaunijā uzņēmums ir pazīstams ar zīmolu Eesti Gaas. Grupai ir 50 000 klientu un 120 darbinieku.

Klientu atbalsts
Pirmdienās - ceturdienās 9:00-18:00
Piektdienās 9:00-17:00

+371 6000 6100