fbpx
IZVĒLNE

Elenger atklāj lielāko saules enerģijas parku Igaunijā

Elenger, kas Igaunijā pazīstams kā Eesti Gaas, ir atklājis valsts lielāko saules enerģijas parka kompleksu Pērnavā. Enerģijas parka gada kapacitāte ir līdzvērtīga elektrības daudzumam, ko var saražot, nozāģējot un sadedzinot trīs hektārus meža.Elenger atklāj lielāko saules enerģijas parku Igaunijā

Atklāšanas ceremonijā Eesti Gaas uzraudzības padomes priekšsēdētājs un AS Infortar valdes priekšsēdētājs Ains Hanšmits (Ain Hanschmidt) sacīja, ka saules enerģijas ražošanas uzsākšana uzņēmumam bija liels solis tā zaļās enerģijas līnijas attīstībā. “Eesti Gaas pēdējo gadu laikā ir piedzīvojis ievērojamas izmaiņas un aktīvi izpētījis jaunas jomas: mēs esam ievērojami paplašinājuši CNG uzpildes staciju tīklu, veikuši ieguldījumus LNG kompetences palielināšanā un bunkerētājkuģa būvniecībā. Saules spēkstaciju atklāšana ir nākamais solis, lai mūsu klientiem piedāvātu dažādu produktu klāstu un turpinātu mūsu videi draudzīgo uzņēmējdarbības gaitu,” sacīja Ains Hanšmits.

Eesti Gaas valdes pārstāvis Margus Kasiks sacīja, ka Igaunijas lielākās saules ražotnes (Pērnavā), kas tikko ir pievienota elektrotīklam un jau sākusi ražot elektrību klientiem, gada kapacitāte var sasniegt četrus miljonus kilovatstundu. “Šis ir visprogresīvākais saules enerģijas komplekss Igaunijā, ar kura kopējo kapacitāti pietiek, lai nodrošinātu gada elektrības patēriņa vajadzības vairāk nekā tūkstoš mājsaimniecībām. Salīdzinājumam tādu pašu elektrības daudzumu varētu saražot, nozāģējot un sadedzinot trīs hektārus meža gadā,” uzsvēra Margus Kasiks (Margus Kaasik). “Saules enerģijas ražotnes ģenerētā enerģija tiek nodota uz vispārējo elektrības tīklu, un turpmāk to varēs iegādāties visi mūsu klienti.”

16 hektāru platībā izvietotā spēkstacija aptver četrus 990 kilovatu saules parkus, kuros ir 13 000 saules paneļu. Saules parki ir izvietoti bijušās Rääma pildizgāztuves teritorijā. Šī izgāztuve pārtrauca darbību un tika rekultivēta, lai iepriekš tukšais zemes gabals iegūtu jaunu dzīvi un mērķi.

Saules spēkstacijas uzbūvēja Solar4You, un līgumslēdzējuzņēmums bija Pärnu Päikesepargid — Eesti Gaas AS un Paikre OÜ piederošs kopuzņēmums. Saules spēkstaciju būvniecības kopējie ieguldījumi sasniedza 3,5 miljonus eiro.

 

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100