fbpx
IZVĒLNE

Dabasgāzes tirgotāja Elenger tirgus daļa Latvijā gandrīz dubultojusies līdz 11% iepriekšējā gadā

Aizvadītajā gadā SIA Elenger, lielākā privātā enerģētikas uzņēmuma Somijā un Baltijas reģionā, dabasgāzes tirgus daļa Latvijā būtiski palielinājusies, sasniedzot 11%.

Dāvis Skulte

Dāvis Skulte 

“Šis pieaugums no 6% 2022. gadā līdz 11% 2023. gadā parāda Elenger stipro klātbūtni Latvijas dabasgāzes tirgū kopš tā pilnīgas atvēršanas aizvadītā gada 1. maijā. Tirgus daļas palielināšanās liecina, ka gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību klienti ir novērtējuši Elenger piedāvājumus,” teica Dāvis Skulte, Elenger valdes priekšsēdētājs.

“Līdzās dabasgāzei piedāvājam arī elektrību Elenger biznesa segmenta klientiem, un mūsu kopējais enerģētikas pārdošanas portfelis 2023.gadā Latvijā  pārsniedzis nozīmīgo viena TWh atzīmi: pagājušajā gadā mūsu pārdošanas apjoms pieauga par 57%, no 0,7 TWh 2022. gadā līdz 1,1 TWh,” piebilda Skulte.

Elenger ir vienīgais dabasgāzes tirgotājs Latvijā, kas sadarbojas ar abiem galvenajiem termināļiem reģionā – Lietuvā un Somijā, tādējādi nodrošinot nepieciešamo klientu pieprasījumu pēc dabasgāzes, kas tiek piegādāta no Amerikas Savienotajām Valstīm un Norvēģijas.

Piecos tirgos – Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā – Elenger grupa piedāvā klientiem dabasgāzi cauruļvadu gāzes, saspiestās dabasgāzes (CNG) un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) formā. Uzņēmums aktīvi piedalās starptautiskajā enerģētikas tirdzniecībā un attīsta atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un biometāna ražošanā un pārdošanā.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100