fbpx
IZVĒLNE

Ir pienācis laiks izvēlēties labāku gāzes piegādātāju

Dabasgāzes tirgus – pilnībā atvērts!

No 1. maija Latvijas dabasgāzes tirgus mājsaimniecībām būs pilnībā atvērts. Elenger piedāvā gāzi ar izdevīgiem nosacījumiem visiem iedzīvotājiem siltā ūdens uzsildei un apkurei mājokļos.

Mūsu pašapkalpošanās portālā tu vari redzēt savu personīgo piedāvājumu, pamatojoties uz tavu gāzes patēriņu. Portālā iespējams ērti noslēgt līgumu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izmantot lētāku gāzi un ietaupīt.

Iet uz E-SERVISS

Līdzšinējā dabasgāzes monopola diktētā tarifa vietā, pirmo reizi tirgū piedāvājam modernus cenu veidus, lai katrs klients varētu izvēlēties sev piemērotāko.

Ja objekts šobrīd nav uz tava vārda, bet tevi interesē saņemt mūsu piedāvājumu – lūdzu atstāj savus kontaktus. Un mēs ar tevi sazināsimies jau pavisam drīz!

Saņemt piedāvājumu

Mūsu produkti mājsaimniecības klientiem

Elastīgais plāns

Labākais piedāvājums mājokļa apkurei tirgū!

 • Cena ir atkarīga no izmaiņām biržā
 • Jaunā cena tiek publicēta vismaz 30 dienas iepriekš Elenger mājaslapā
 • Līguma periods: beztermiņa
 • Līguma izbeigšana – bez maksas
 • Individuāla cena atkarīga no tava gāzes patēriņa līmeņa

Elastīgais plāns tev ir vislabāk piemērots, ja vēlies, lai gāzes cenas rēķinos mainītos atbilstoši dabasgāzes tirgus tendencēm, kas radītu elastīgus apstākļus un ļautu ietaupīt ilgtermiņā. Šī ir iespēja tērēt vairāk, kad dabasgāzes cena tirgū ir zemāka, savukārt, cenai kāpjot, samazināt savu dabasgāzes patēriņu. Elastīgā plāna cena tiek katru mēnesi pārskatīta un aktualizēta, ja tirgus prognozes un tendences ir mainījušās.

Mūsu cenas piedāvājums tev ir atkarīgs no tava gāzes patēriņa līmeņa –  lielāks patēriņš nozīmē zemāku cenu. Apskati savu personīgo piedāvājumu un ērti paraksti līgumu mūsu pašapkalpošanās portālu!

Noslēgt līgumu

Fiksētais plāns

Nodrošini sev par 25% lētāku mājokļa apkuri nākamajai ziemai!

 • Fiksēta cena visu līguma periodu
 • Līguma periods: 12 mēneši
 • Ietver līguma pirmstermiņa laušanas maksu
 • Individuāla cena atkarīga no Jūsu gāzes patēriņa līmeņa

Fiksētais plāns tev ir piemērots vislabāk, ja vēlies stabilitāti un šobrīd piedāvātais fiksētais cenu līmenis tev ir komfortabls.

Izmantojot fiksētās cenas priekšrocības, tu varēsi viegli plānot savas gāzes ilgtermiņa izmaksas. Kā arī šī produkta cenu neietekmēs sezonalitāte un citi tirgus faktori, piemēram, ja tirgus cena pieaugs.

Mūsu cenas piedāvājums tev ir atkarīgs no tava gāzes patēriņa līmeņa – lielāks patēriņš nozīmē zemāku cenu. Apskati savu personīgo piedāvājumu un ērti paraksti līgumu mūsu e-pakalpojumu portālā!

Noslēgt līgumu

Kā noslēgt dabasgāzes līgumu?

Kā noslēgt elektroenerģijas pārdošanas līgumu

Ja objekts ir uz tava vārda:

 • Izvēlieties jaunu tirgotāju līdz mēneša 15.datumam. Ērti noslēdz līgumu Elenger pašapkalpošanās portālā.
 • Elenger informēs sadales sistēmas operatoru par jauno līgumu.
 • Vecais līgums beigsies ar mēneša pēdējo dienu.
 • Jaunais līgums būs spēkā no nākamā mēneša 1.datuma.

Noslēgt līgumu

Ja objekts nav uz tava vārda vai tā ir jauna gazifikācija:

 • Piesakaties jaunam gāzes pieslēgumam vai veic lietotāja maiņu objektā.
 • Noslēdz līgumu ar Elenger, rakstot klientiem@elenger.lv .
 • Elenger informēs sadales sistēmas operatoru par noslēgto līgumu.
 • Līgums stāsies spēkā kopā ar sadales sistēmas lietotāja līgumu.

Pieteikties jaunam gāzes pieslēgumam

Lietotāja maiņa objektā

Kas mainās, ja tu maini dabasgāzes tirgotāju?

Aktuālie pārvades un sadales sistēmas operatoru tarifi:

Pārvades sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid tarifi no 01.10.2021.

Sadales sistēmas operatora AS Gaso tarifi no 01.01.2023.

Kāpēc izvēlēties Elenger?

1. Mūsu dabasgāze ir no Rietumiem. Mēs piegādājam LNG tieši no ražotāja un mūsu galvenais partneris ir Norvēģu kompānija Equinor. 2022. gadā mēs piegādājām 5 kravas LNG mūsu klientiem – šogad piegādāsim vismaz 10 kravas.

2. Mēs rūpējamies par piegādes drošību. Elenger ir vienīgais dabasgāzes tirgotājs Baltijas reģionā, kas nodrošinājis piekļuvi abiem LNG termināļiem – Klaipēdas terminālim Lietuvā un Inkoo terminālim Somijā.

3. Elenger ir lielākais privātais dabasgāzes tirgotājs Somijas-Baltijas reģionā ar 15% tirgus daļu. Mūsu kopējais pārdošanas portfelis ir līdzvērtīgs visas Latvijas kopējam dabasgāzes gada patēriņam.

4. Lielāki pārdošanas apjomi nozīmē spēcīgāku pozīciju sarunās ar LNG piegādātājiem un labākus nosacījumus mūsu klientiem.

 

Noderīgi zināt

Kā noslēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu?

Ja objekts ir uz Jūsu vārda, visvienkāršākais un ātrākais veids, kā noslēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu, ir apmeklējot Elenger pašapkalpošanās portālu.

Līgums jānoslēdz ne vēlāk kā līdz mēneša 15.datumam, lai līgums stātos spēkā no nākamā mēneša 1.datuma.  Tālāk klientam papildus darbu nav jāveic, Elenger informēs sadales sistēmas operatoru par tirgotāju maiņu un veiks visas nepieciešamās darbības.

Jauna pieslēguma vai lietotāja maiņas objektā gadījumā, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu un nosūtīt e-pastu uz klientiem@elenger.lv . Šādos gadījumos līgums stāsies spēkā reizē ar sistēmas lietoāja līgumu.

Pieteikuma formas:

Pietekums dabasgāzes padeves pieslēgšanai vai atjaunošanai gazificētā objektā

Pieteikums lietotāja maiņai gazificētā objektā

Noslēgt līgumu

Kā nodot skaitītāju rādījumus?

Ja Jums nav uzstādīts viedais skaitītājs,dabasgāzes patēriņa rādījums jānolasa un jāiesniedz katra mēneša pēdējo 5 dienu laika. Rādījumu visērtāk iesniegt elektroniski, izmantojot:

      vai

Kas ir dabasgāzes tirdzniecības līguma vispārīgie noteikumi?

Pirms līguma noslēgšanas, iepazīstieties ar dabasgāzes tirdzniecības līguma vispārīgajiem noteikumiem. Vispārīgie noteikumi ir svarīga līguma sastāvdaļa.

Kā ierīkot jaunu dabasgāzes pieslēgumu?

Pieslēgšana dabasgāzes tīklam nozīmē pieslēguma izbūvi no zemesgabala robežas. Papildus nepieciešams zemesgabalā un ēkā izveidot dabasgāzes apgādes sistēmu un uzstādīt gāzes iekārtas, tad var sākt lietot gāzi.

Ja Jūsu īpašumā nav gāzes padeves, Jums ir jānoskaidro tuvākais pieejamais gāzes vads un kurā gāzes apgādes rajonā atrodas Jūsu īpašums.

Jūs varat iepazīties ar sadales sistēmas operatora AS Gaso apkopoto informāciju un instrukcijām šeit.

Kā notiek lietotāja maiņa gazificētā objektā?

Lai izvairītos no nevajadzīgiem pārpratumiem un nepatīkamiem pārsteigumiem īpašumtiesību/lietošanas tiesību maiņas rezultātā, lūdzu, ņemiet vērā:

1. Nekustamā īpašuma (gazificētā objekta) bijušais īpašnieks/lietotājs un jaunais īpašnieks/lietotājs fiksē dabasgāzes skaitītāja faktisko rādījumu;
2. Nekustamā īpašuma nodošanas – pieņemšanas brīdī abām pusēm jāaizpilda un jāparaksta komercuzskaites mēraparāta rādījumu fiksācijas akts mājsaimniecības lietotājiem un jāsūta uz klientiem@elenger.lv;
3. Iepriekšējais lietotājs saņems rēķinu par patērēto dabasgāzi un saistītajiem pakalpojumiem līdz lietotāja maiņas brīdim;
4. Jaunais objekta īpašnieks izvēlētajam tirgotājam iesniedz mēraparāta rādījumu fiksācijas aktu un noslēdz dabasgāzes tirdzniecības līgumu.

Informācija par Universālo pakalpojumu

Elenger Universālā pakalpojuma nosacījumi:

 • Līguma periods ir __ mēneši
 • Līguma perioda laikā cena ir nemainīga
 • Nav līguma pirmstermiņa laušanas maksa
 • Pēc līgma perioda, jauna cena tiek noteikta nākamajiem __ mēnešiem
 • Apmaksas nosacījumi ir mēneša 30.datums, nokavējuma nauda 0.15% dienā

Universālā pakalpojuma piedāvājums tiek sagatavots individuāli pēc pieprasījuma, ņemot vērā līguma sākuma datumu.

Saņemt Universāla pakalpojuma piedāvājumu

Lūdzu, aizpildiet veidlapu, lai saņemtu gāzes piedāvājumu no Elenger.

Klientu atbalsts
Darba dienās 9:00-18:00

+371 6000 6100