IZVĒLNE

Sašķidrinātā dabasgāze nodrošina transporta un rūpniecības darbību

LNG – Labākā degviela jūras transportam

Kopš 2015. gada sēra saturs Baltijas jūrā izmantotajā kuģu degvielā nedrīkst pārsniegt 0,10%. Lai izpildītu šo prasību, kuģu operatoriem ir trīs iespējas: sākt izmantot degvielu ar zemu sēra saturu, uzstādīt gaisa attīrīšanas iekārtas vai pārslēgties uz LNG (sašķidrinātu dabasgāzi).

LNG nodrošina efektīvu ekoloģisko un ekonomisko ieguvumu kombināciju, tādējādi ļaujot samazināt degvielas izmaksas, kā arī ievērot vides aizsardzības prasības.

Saņemt piedāvājumu

LNG ir tīrākā jūras degviela, kuras izmantošana strauji pieaug visā pasaulē. LNG izmantošana samazina arī troksni un vibrāciju uz kuģa.

Eiropas Savienība ir pieņēmusi rīcības plānu LNG bunkurēšanas tīkla attīstībai līdz 2025. gadam.

Vadošais LNG piegādātajs un bunkeringa eksperts Baltijas reģionā

Elenger ir pirmais un šodien vienīgais uzņēmums Baltijas reģionā, kas ir izveidojis drošas un elastīgas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes un kravas automašīnu (TTS) bunkurēšanas iespējas. Mēneša laikā mēs piegādājam aptuveni 1300 tonnas LNG un veicam vidēji 65 degvielas uzpildes operācijas.

Mēs esam gatavi sniegt mūsu pakalpojumus visām Baltijas reģiona ostām. Sazinieties ar mums!

NOSŪTĪT PIEPRASĪJUMU

Lai indikatīvo piedāvājumu, mums ir nepieciešama informācija par kuģa degvielas patēriņu, bunkurēšanas grafiku un plānoto tehnisko risinājumu.

Sadarbībā ar ostām tiet izstrādāti LNG bunkurēšanas noteikumi, drošības analīze un saskaņoti attiecīgie dokumenti. Visus nepieciešamos sagatavošanas darbus, dokumentāciju un apstiprinājumus nodrošina Elenger.

2017. gada janvārī piegādājam LNG modernākajam Tallink prāmim „Megastar”, kurš kursē Tallina-Helsinki maršrutā. Kuģa bunkurēšana notiek Tallinas Old City Harbour vai Tallinas Vanasadam piestātnēs, izmantojot metodi kravas automašīna – kuģis. Vācijas uzņēmuma Gofa ražotās puspiekabes ir aprīkotas ar jaudīgiem 1000 l/min Cryostar sūkņiem, kas ļauj veikt bunkurēšanu 45 minūšu laikā. Viena mēneša laikā mēs veicam vidēji 65 uzpildes operācijas, vienlaicīgi ar divām līdz četrām kravas automašīnām, atkarībā no kuģa vajadzības.

Klientu apmierinātību ar mūsu LNG piegādēm un TTS-bunkurēšanas pakalpojumu apliecina tas, ka pēc pirmā sadarbības gada, līgums tiek pagarināts uz vēl pieciem gadiem. LNG pirmreizējai izmantošanai prāmju degvielas uzpildē Eesti Gaas saņēma Gada enerģētikas notikuma balvu Igaunijā 2017.gadā.

 

Ar LNG aprīkoto kuģu skaits pieaug

  • Flotes lielums, izmantojot LNG, pieaug visā pasaulē. Izaugsmes tempu aplēses ir atšķirīgas, bet ir vispārēja vienprātība par vispārējo augšupejošo tendenci.
  • LNG ir piemērots visu veidu kuģiem, prāmjiem un pasažieru kuģiem, kā arī tankkuģiem, konteineru kuģiem un citiem kravas kuģiem.

LNG atbilst vides aizsardzības prasībām

 

LNG palīdz samazināt gan globālās oglekļa dioksīda emisijas, gan arī vietējo gaisa piesārņojumu. Pāreja uz LNG pilnībā likvidē sēra oksīdus, smalkās daļiņas un būtiski samazina CO2 emisijas.

LNG kā jūras degvielas izmantošana nodrošina atbilstību Starptautiskās Jūrniecības organizācijas un Eiropas Savienības noteiktajām emisiju prasībām.

LNG un smago degvieleļļu piesārņojuma salīdzinājuma rādītāji:

 


Sazinieties ar mums

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Ernesta Birznieka-Upīša iela 21,
LV-1011, Rīga

6880 6680