IZVĒLNE

Sašķidrinātā dabasgāze nodrošina transporta un rūpniecības darbību

Vadošais LNG piegādātajs un bunkeringa eksperts Baltijas reģionā

Mēs esam pirmais un šodien vienīgais uzņēmums Baltijas reģionā, kas ir izstrādājis drošas un elastīgas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādes un kravas automašīna – kuģis (TTS) bunkurēšanas iespējas.

Mēs esam gatavi sniegt pakalpojumus visiem reģiona uzņēmumiem. Sazinieties ar mums!

NOSŪTĪT PIEPRASĪJUMU

Mēs piegādājam LNG no Krievijas, Polijas, Somijas un Lietuvas ar tehnoloģiski modernākajām puspiekabēm. Mūsu kravas automašīnas strādā katru dienu, un tās tiek monitorētas visu diennakti, lai nodrošinātu, ka piegādes notiktu pēc noteitkā grafika. LNG kvalitātes uzturēšana ir ļoti svarīga, un tas nozīmē, ka loģistika ir jāorganizē precīzi un efektīvi.

Mēs esam atbildīgi par ikdienas LNG bunkurēšanu Tallink Megastar kuģim, kurš kursē starp Tallinu un Helsinkem 6 reizes dienā.

Visa mūsu komanda, visi autovadītāju operatori, ir pabeiguši rūpīgu teorētisko un praktisko apmācību, tostarp sagatavošanu ārkārtas situācijām.

2017. gada janvārī piegādājam LNG modernākajam Tallink prāmim „Megastar”, kurš kursē Tallina-Helsinki maršrutā. Kuģa bunkurēšana notiek Tallinas Old City Harbour vai Tallinas Vanasadam piestātnēs, izmantojot metodi kravas automašīna – kuģis. Vācijas uzņēmuma Gofa ražotās puspiekabes ir aprīkotas ar jaudīgiem 1000 l/min Cryostar sūkņiem, kas ļauj veikt bunkurēšanu 45 minūšu laikā. Viena mēneša laikā mēs veicam vidēji 65 uzpildes operācijas, vienlaicīgi ar divām līdz četrām kravas automašīnām, atkarībā no kuģa vajadzības.

Kas ir LNG?

LNG jeb sašķidrinātā dabasgāze tiek ražota, atdzesējot parasto dabasgāzi līdz aptuveni -160 grādiem pēc Celsija.

Līdz ko dabasgāze tiek sašķidrināta no gāzveida stāvokļa, tās uzglabāšanas tilpums samazinās 1/600. Dabasgāzes sašķidrināšana atvieglo transportēšanu un uzglabāšanu. Tas nozīmē, ka ir iespējams piegādāt LNG reģioniem un īpašumiem, kur nav gāzes apgādes infrastruktūra jeb gāzes cauruļvadi.

LNG transportē ar kuģiem, dzelzceļiem vai autoceļiem kriogēnās tvertnēs. Galamērķī sašķidrinātā dabasgāze tiek gazificēta. Iegūtā gāze ir pat tīrāka par parasto dabasgāzi, jo sašķidrināšanas procesā tiek izvadīts ūdens, CO2, H2S un ogļūdeņraži.

Izmantojot LNG apkurei vai ražošanai, jāņem vērā uzglabāšanas un gazifikācijas izmaksas. Tāpēc LNG labāk piemērots enerģijas risinājumiem lielākiem objektiem.

LNG transportam, pateicoties pieņemamai cenai un tīrībai, kļūst par novatorisku degvielu gan uz sauszemes (īpaši tālsatiksmes pārvadājumiem), gan jūrā.

Eiropas Savienība ir noteikusi minimālās prasības attiecībā uz sašķidrinātās dabasgāzes uzpildes infrastruktūru ES dalībvalstīm. Mērķis – līdz 2025. gadam aptvert ES galveno autoceļu tīklu ar LNG degvielas uzpildes stacijām vismaz ik pēc 400 km. Eiropas Savienība ir pieņēmusi arī rīcības plānu LNG bunkurēšanas tīkla attīstībai līdz 2025. gadam.

LNG ir tīrākā degviela

LNG izmantošana enerģijas ražošanā un transportā palīdz samazināt gan globālās oglekļa dioksīda emisijas, gan vietējo gaisa piesārņojumu.

Dabasgāzes sadedzināšana neizdala nekādas kaitīgas daļiņas, piemēram, dūmus vai kvēpus, kas ir vissmagākais gaisa piesārņojuma veids. Pētījumi rāda, ka tikai šie divi piesārņojuma veidi ir izraisījuši vairāk nekā 400 000 priekšlaicīgas nāves gadījumus Eiropas valstīs 2012. gadā (www.airclim.org).

Kad sadedzina dabasgāzi, tas neizdala sēra oksīdu (SOx), kas, veidojot ūdeni, var veidot skābo lietu. Atšķirībā no citām degvielām, tā izdala tikai ļoti nelielu daudzumu slāpekļa oksīda (NOx), kas ir galvenā sastāvdaļa smogam, kā arī var veidot bīstamas skābes un izraisīt elpceļu slimības, astmu un sirds slimības.

LNG ir ekonomiski izdevīga

  • Paredzams, ka LNG cena ilgtermiņā saglabāsies konkurētspējīga, salīdzinot ar degvielu, kas ir ar zemu sēra saturu. Pasaulē ir 15 lielas LNG ražotnes, kuru kopējā jauda ir 150 miljardi m3. Salīdzināšanai – Latvijas gāzes patēriņu ir aptuveni 1,2 miljardi m3 gadā.
  • LNG ir augsts enerģijas daudzums ar zemāku siltumietilpību (NCV) 13,7 MWh / t.
  • LNG izmantošana ietver samērā zemas ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas, kā arī tīrāku darba vidi.
  • LNG tehnoloģija ir labi pierādīta un droša.

LNG cena NWE (Ziemeļrietumu Eiropas reģionā) parasti ir atkarīga no gāzes apmaiņas (TTF, NBP) vai naftas (Brent) cenas.

 


Sazinieties ar mums

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)
Ernesta Birznieka-Upīša iela 21,
LV-1011, Rīga

6880 6680